Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis spekulācijās par valdības gāšanu neiesaistās

Baumas par iespējamo valdības gāšanu pēc budžeta pieņemšanas Saeimā premjers Valdis Dombrovskis (JL) komentēt nevēlas. «Es tādās spekulācijās neiesaistos. Pašreiz svarīgākais ir budžeta pieņemšana,» sarunā LNT rīta raidījumā «900 sekundes» pauda premjers.

Viņš strikti norādīja, ka šodien koalīcijai noteikti jāvienojas par budžetu, pretējā gadījumā «sekas var būt ļoti sliktas».

Jautāts, vai parlamentā pietiks balsis, lai nākamā gada budžetu pieņemtu, Dombrovskis sacīja, ka «tās noteikti pietiks». «Tas ir ļoti svarīgi Latvijas ekonomikas attīstībai. Koalīcijas sēde pierādīs, cik vienoti esam,» — tā premjers.

Valdība šodien ārkārtas sēdē lems par nākamā gada valsts budžetu.

Sēde sāksies plkst. 11.00, bet pirms tās plkst. 10.00 tiks sasaukta koalīcijas partiju sadarbības padomes sanāksme par budžeta jautājumiem.

Valdība 13. oktobrī pēc vairāku stundu diskusijām nepanāca vienošanos par papildu budžeta deficīta samazināšanas pasākumiem.

Lai nodrošinātu nepieciešamo budžeta deficīta samazinājumu, valdība iecerējusi vēl būtiskus izdevumu samazinājumus un papildu nodokļu palielinājumus.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, ar nekustamā īpašuma nodokļa bāzes palielināšanu valdība plāno papildus iegūt 25 miljonus latu.

Papildus iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojuma par apgādībā esošu personu samazinājumam līdz 35 latiem mēnesī to plānots samazināt vēl par desmit latiem. Tāpat plānots samazināt nodokļa maksātāja neapliekamo minimumu no 35 latiem līdz 25 latiem mēnesī. Šis solis ļaus iegūt 17 miljonus latu.

Paredzēts pilnībā atteikties no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm par darba devēja dāvanām, tādējādi budžetā iegūstot papildus 4,3 miljonus latu. Savukārt saistībā ar darba devēja dāvanu papildu apmēra iekļaušanu darbinieka apliekamajā ienākumā plānots papildus rast septiņu miljonu latu ieņēmumus.

Ar nodokli paredzēts aplikt inženiertehniskās būves, bet ar paaugstinātu 3% likmi — neapstrādātu zemi.

Savukārt izdevumus valsts parāda vadībai plānots samazināt par 15 miljoniem latu, muitas kontroles punkta «Grebņeva» modernizācijai paredzētos līdzekļus varētu samazināt par 1,5 miljoniem latu, bet «Valsts autoceļu fonda» līdzekļus plānots samazināt par deviņiem miljoniem latu.

Dotācijas zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta sniedzējiem plānots samazināt par trim miljoniem latu. Savukārt aviācijas drošības, glābšanas un medicīniskās palīdzības funkciju nodrošināšanai starptautiskajā lidostā «Rīga» dotāciju plānots samazināt par 1,15 miljoniem latu.

Tāpat tiek izskatīti vairāki varianti valsts sociālo pabalstu samazinājumam — samazināt ģimenes valsts pabalstu no astoņiem līdz sešiem latiem, finansējumu pabalsta izmaksai novirzīt pašvaldībai sociālās palīdzības trūcīgām ģimenēm ar bērniem nodrošināšanai vai arī samazināt bērna vecumu, līdz kuram tiek maksāts pabalsts. Pirmais variants budžetā nestu 9,7 miljonus latu, bet pārējo variantu ietekme uz izdevumu samazinājumu vēl tiek vērtēta.

Tāpat paredzēts par 1,5 miljoniem latu samazināt «Gaismas pils» projekta būvniecībai atvēlētos līdzekļus, dotācijas pašvaldībām finanšu izlīdzināšanas fondā samazināt par 6,3 miljoniem latu, bet, ieviešot vienoto atalgojuma sistēmu, izdevumus plānots samazināt par 44,3 miljoniem latu.

Jau ziņots, ka nākamā gada valsts budžetu Saeimā plānots iesniegt 28. oktobrī.