Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālijā mazinās atbalsts premjerministram Silvio Berluskoni

Pēc Konstitucionālās tiesas lēmuma, kas anulē premjerministra Silvio Berluskoni imunitāti garantējošo likumu, atbalsts viņam Itālijas sabiedrībā mazinājies, liecina ceturtdien publiskotās aptaujas rezultāti.

Sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma IPR veiktās aptaujas rezultāti, kas ceturtdien publicēti laikraksta «La Repubblica» mājaslapā, liecina, ka Itālijas premjerministram uzticas 45% iedzīvotāju, kas ir par diviem procentpunktiem mazāk nekā pirms mēneša. Savukārt pirms gada viņu atbalstīja 62% itāliešu.

Aptauja veikta dažas dienas pēc Konstitucionālās tiesas lēmuma, kas atcēla Berluskoni imunitāti garantējošo likumu.

Berluskoni, komentējot tiesas lēmumu, tiesnešus, Valsts prezidentu un lielāko daļu mediju nodēvēja par kreisi noskaņotiem.

«La Repubblica», kuru Itālijas premjers iesūdzējis tiesā par viņa personiskās dzīves skandālu atspoguļošanu, raksta, ka popularitātes kritumā vainojama Berluskoni asā reakcija uz tiesas spriedumu.

Samazinājies arī atbalsts viņa vadītajai valdībai. Septembrī tas bija mērāms 44%, savukārt tagad tas noslīdējis līdz 42% atzīmei.

Opozīcijā esošo Demokrātisko partiju atbalsta 37% respondentu, kas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā pērn.

Savukārt nedēļas nogalē laikrakstā «Corriere della Sera» publicētās sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka Berluskoni atbalsta nepilni 50% iedzīvotāju. Popularitātes kritumu izraisīja atklātībā nonākusī informācija, ka pie viņa viesojušās prostitūtas.

Aptaujā arīdzan noskaidrots, ka 72% Itālijas iedzīvotāju neatbalstīja premjerministram imunitāti garantējošo likumu, kas tika pieņemts pēc Berluskoni atkārtotas nākšanas pie varas pagājušajā gadā.

Berluskoni uzskata, ka ir labākais premjerministrs valsts vēsturē.