Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nelegālā imigrācija arvien pieaug

Valsts robežsardzes amatpersonas šā gada deviņos mēnešos aizturējušas 98 pārkāpējus, kas nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu gan pa «zaļo» robežu, izvairoties no robežpārbaudēm, gan uzrādot viltotus ceļošanas dokumentus, portālam «Apollo» pavēstīja Valsts robežsardzē.

Aizturēto nelikumīgo valsts robežas šķērsotāju skaits teju sasniegs pagājušā gada rādītājus. Arī valsts iekšienē par nelikumīgu uzturēšanos Latvijā septembrī aizturēti 27 trešo valstu pilsoņi, bet kopš gada sākuma — jau 432 trešo valstu pilsoņi, kas nelikumīgi uzturas vai pārkāpj uzturēšanās nosacījumus Latvijā.

Īpaši jāatzīmē, ka pieaudzis to personu skaits, kurus robežsargi konstatē vispār bez ceļošanas dokumentiem. 13. oktobrī lidostā «Rīga» aizturēti deviņi Afganistānas pilsoņi, kuri Latvijā ieradušies no Dušanbe bez ceļošanas dokumentiem un ieceļošanas vīzām. Personas tiks izraidītas no Latvijas.

Nelegālo imigrantu vēlme jebkādā veidā ieceļot Šengenas zonā aizvien pieaug. Savu mērķu sasniegšanai viņi mēģina gan apiet robežkontroles punktus, tādējādi nelikumīgi šķērsojot «zaļo» robežu, gan izmantot viltotus ceļošanas dokumentus, tostarp viltotas citu Šengenas zonas valstu uzturēšanās atļaujas un vīzas.

Šogad robežsargi aizturējuši 22 trešo valstu pilsoņus, kuri pamanījušies apiet robežkontroles punktus, lai iekļūtu Latvijā. To starpā ir Ēģiptes, Baltkrievijas, Sīrijas, Bangladešas, Krievijas, Azerbaidžānas, Šrilankas un Pakistānas pilsoņi.

Lai arī sods par dokumenta viltošanu, realizāciju vai izmantošanu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, tas nebiedē trešo valstu pilsoņus izmantot viltotus ceļošanas dokumentus, uzturēšanās atļaujas vai vīzas, lai tomēr iekļūtu Šengenas teritorijā.

Deviņu mēnešu laikā robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu aizturējuši jau 76 personas, bet pērn visa gada laikā šādas personas bija tikai 53.