Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katrai Vankūveras OS medaļai būs unikāls dizains

Katrai medaļai, kas tiks pasniegta nākamā gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs (OS), pirmo reizi vēsturē būs unikāls dizains.

Fotogalerija

Olimpiskajās spēlēs, kas sāksies 12. februārī, katra zelta, sudraba un bronzas medaļa sastāvēs no Kanādas indiāņu mākslas darbiem, un uz tām priekšpusē būs attēloti jūras viļņi, sniegs un kalni, turklāt tām būs viļņveidīgs izskats.

«Nebūs divu vienādu medaļu, jo arī katra sportista stāsts ir unikāls, tāpēc jutām, ka katram sportistam vajadzīga unikāla medaļa,» izteicās medaļu līdzautors Omers Arbels. «Tomēr visas medaļas ir saistītas un kopā veido vienu veselumu.»

Olimpiskajām spēlēm tiks izgatavotas 615 medaļas, bet vēl 399 medaļas tiks radītas paraolimpiskajām spēlēm. To svars būs no 500 līdz 576 gramiem, kas šīs medaļas padarīs par visu laiku smagākajām olimpisko spēļu vēsturē.

Medaļu otrā pusē būs attēlots olimpisko spēļu nosaukums angļu un franču valodā, Vankūveras olimpisko spēļu logo un sporta veids, kurā medaļa izcīnīta.

Pēc medaļu prezentēšanas spēļu organizatori nepilnus četrus mēnešus pirms sacensību sākuma sākuši pēdējo sagatavošanās posmu.