Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalas dome veikusi apšaubāmus darījumus ar zemi

Jūrmalas dome iesaistījusies apšaubāmos darījumos ar zemi, šodien raksta laikraksts «Dienas Bizness». Jūrmalas  pašvaldība, interpretējot likumu, iznomā īpašumus, kas atrodas kompensējamo zemju sarakstā, ar noteikumiem, kas pieļauj kontroles zaudēšanu pār tiem.

Četri no šiem īpašumiem (Turaidas ielā 114, Varkaļu ielā 1, J. Pliekšāna ielā 102 un J. Pliekšāna ielā 103) kopumā gandrīz sešu hektāru platībā Lielupes krastā Majoros to bijušajam nomniekam, Jūrmalas vēlēšanu skandālā iesaistītajam kādreizējam Rīgas domes Revīzijas komisijas priekšsēdētāja vietniekam Almantam Polikevičam, ļāvuši krietni nopelnīt.

Norādot, ka zemesgabali nepieciešami pašvaldības funkciju veikšanai, Jūrmalas dome zemi, kas iekļauta līdzvērtīgo zemju kompensācijas fondā, reģistrējusi zemesgrāmatā uz sava vārda, laikrakstam stāstījis Rīgas tiesas apgabala prokurors Gints Bērziņš. Viņš kopš 2007. gada ierosinājis 14 lietas pret Jūrmalas domi par zemes reformas likuma nepareizu piemērošanu, kā arī pārbaudījis 36 īpašumu iznomāšanas atbilstību likumdošanai.

Piecas lietas prokurors ir uzvarējis, panākot, ka nomas līgumi tiek atzīti par spēkā neesošiem, ieraksti zemesgrāmatā svītroti un zeme atkal iekļauta kompensējamo zemju sarakstā. Deviņās lietās vēl turpinās tiesvedība.

Nomas līgumos kā zemes izmantošanas veids visbiežāk minēta viesu māju būvniecība vai automazgātava, kas nav pašvaldības funkcija, atgādina Bērziņš.