Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būvētājs pieprasa pirkt no viņa mājokli

Trešais, pēc tirgus vērtības apmēriem, britu būvētājs «Berkeley Group Holdings Plc» tiesājas ar saviem bijušajiem klientiem, kuri pieļāvuši defoltu kontraktiem, kas noslēgti nekustamā īpašuma tirgus augstākajā attīstības posmā, ziņo aģentūra «Bloomberg». «Berkeley» iesniedzis tiesā prasības pret, mazākais, pieciem klientiem, kuri nav spējuši izpildīt agrāk noslēgto kontraktu noteikumus, ko tie parakstījuši 2007.gadā.

Kompānija cenšas attiesāt no 25000 līdz 100000 sterliņu mārciņu no katra no bijušajiem klientiem. Minētie klienti jau zaudējuši depozītus par summu 10% apmērā no nekustamā īpašuma vērtības. Saskaņā ar šiem līgumiem, «Berkeley» klienti nolikuši depozīta ieguldījumos līdz diviem gadiem zināmu naudas summu (10% no vērtības) par vēl līdz galam neuzbūvētajiem dzīvokļiem.

Par to viņiem ticis garantēts pirkums par iepriekš atrunāto cenu. Kas attiecas uz hipotekāro kredītu mājokļa iegādei, tad parasti tas tiek ņemts pusgadu pirms pirkuma faktiskā momenta. Tātad depozīti tika ieguldīti bankā ievērojami agrāk par to. Bet pēc tam iestājās kredītu krīze, un cilvēki atteicās no darījumiem. Turklāt neviens no viņiem nebija domājis pirkt mājokli spekulatīviem nolūkiem.Pircēji, kuri neizpildīs savas kontraktos minētās saistības, zaudēs savus depozītus. Turklāt «Berkeley» varēs sniegt prasību tiesā starpības piedzīšanai starp iepriekš kontraktā fiksēto summu un to summu, ko kompānija iegūs no šī dzīvokļa atkalpārdošanas.