Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz 2018. gada OS pretendēs Pjenčana, Anesī un Minhene

Līdz pēdējai pieteikumu pieņemšanas dienai - 15. oktobrim - kandidatūras uz 2018. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu iesniegušas trīs pilsētas.

Vācijas pilsēta Minhene pievienojusies Francijas pilsētai Anesī un Dienvidkorejas pilsētai Pjenčanai. Jūnijā Starptautiskā Olimpiskā komiteja pieņems oficiālās kandidatūras, bet galīgais lēmums par 2018. gada olimpisko spēļu mājvietu tiks pieņemts 2011. gada 6. jūlijā.

Iesniedzot savu kandidatūru, Minhene cer kļūt par pirmo pilsētu, kurā rīkotas gan vasaras (1972. gadā), gan ziemas olimpiskās spēles.

Pjenčana uz ziemas olimpisko spēļu organizēšanu kandidēs jau trešo reizi pēc kārtas, lai gan 2010. un 2014. gadā Dienvidkorejas pilsētai nācās piekāpties attiecīgi Vankūverai un Sočiem.

Tikmēr trīs Spānijas pilsētas - Saragosa, Heska un Haka - kopīgi pieteikušās uz 2022. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu. Spānijas trijotne uzskata, ka 2018. gadā Eiropas pilsētām būs grūti uzvarēt, jo arī 2014. gada spēles notiks Eiropā (Sočos).