Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slimnīcas atbalsta pasākums Bauskā pulcē ap 200 iedzīvotāju

Šodien Bauskā pieteiktais slimnīcas atbalsta pasākums pilsētas Rātslaukumā sapulcējis ap 200 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Pasākuma norises vietā gaisotne ir mierīgi, notiekošo uzrauga policijas darbinieki, kā arī pasākuma rīkotāju nodrošināti sargi.

Bauskas slimnīcas valdes loceklis Uģis Zeltiņš, uzrunājot sanākušos, pateicās par atbalstu slimnīcai un teica, ka Latvija nav tikai Rīga, tāpēc arī šeit ir svarīgi, lai būtu tāda slimnīca, kurā cilvēki varētu saņemt visu veidu palīdzību, nevis tikai atsevišķus pakalpojumus.

Slimnīcas vadītājs atzina, ka patlaban vēl nekas nav zināms par finansējumu nākamajam gadam. Nav skaidrības arī par to, kāds būs finansējums līdz šī gada beigām.

Sapulcē uzstājas arī citi interesenti, kas kritiski izsakās par valdošajām partijām un brīdina, ka nākamajās vēlēšanās šīm partijām nav ko cerēt uz vēlētāju atbalstu.

Sapulces vietā pie laukumā augoša ozola iesprausts plakāts ar tekstu «LPP/LC, Tautas partiju saukt pie kriminālatbildības».

Kā jau ziņots, pasākumu šodien rīko uzņēmēju klubs «Bauska 97 nolūkā atbalstītu Bauskas slimnīcas darba atjaunošanu pilnā apmērā.

«Diemžēl sarunas starp Bauskas pašvaldību un Veselības ministriju par Bauskas rajona slimnīcas darbības atjaunošanu pilnā apmērā risinās nepiedodami lēni, faktiski varētu teikt, ka stāv uz vietas,» nepieciešamību organizēt tautas sapulci pamatoja kluba biedrs, uzņēmējs un Bauskas novada domes deputāts Uldis Kolužs (JL).

Kā LETA jau ziņoja, 31.augustā, bruņojušies ar plakātiem, Bauskas iedzīvotāji nepieteiktā protesta akcijā bloķēja abus pilsētas tiltus - Mēmeles tiltu virzienā no Rīgas un Mūsas tiltu pie Elejas šosejas virzienā uz Rundāli un Jelgavu. Iedzīvotāji protestēja pret Bauskas slimnīcas pārveidošanu par aprūpes slimnīcu.

Saskaņā ar Bauskas pilsētas teritorijas plānojumu Bauskas centrālā daļa sadalīta ar valsts nozīmes autoceļiem un diviem tiltiem pāri Mēmeles un Mūsas upēm, bez kuru šķērsošanas nav iespējama nokļūšana pilsētas centrā. Šo ceļu izmanto arī tranzīta transports, kas šķērso valsts robežu Grenctālē.

Toreiz ar specvienības «Alfa» palīdzību, kas bija ieradusies no Rīgas, piketētāji tika izgaiņāti, tādējādi atbrīvojot ceļus transportam.