Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baušķenieki pieprasa atjaunot daudzprofilu slimnīcu pilsētā

Šodien notiekošajā slimnīcas atbalsta sapulcē Bauskā pieņemta rezolūcija, kurā sapulces dalībnieki pieprasa noteikt Bauskas slimnīcu kā daudzprofilu slimnīcu ilgtermiņā.

Rezolūcijā aizteikts aicinājums veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai ne vēlāk kā ar šā gada 1.decembri Bauskas slimnīcas darbība tiktu atsākta pilnā apjomā saskaņa ar Bauskas novada pašvaldības iesniegto piedāvājumu uzturēt 68 gultas.

Baušķenieki aicina Veselības ministrijas vadību nekavējoties organizēt sarunas ar Bauskas novada pašvaldību, lai atrisinātu jautājumus par Bauskas slimnīcas finansējumu un kopīgi noteiktu Bauskas slimnīcā veicamo darbu apjomu.

Tāpat tiek pieprasīts Veselības ministrijai visus turpmākos plānus, kas skar Bauskas un tai apkārtējo novadu iedzīvotāju veselības aprūpi, iepriekš apspriest un saskaņot ar Bauskas novada pašvaldību.

Rezolūcijā noteikts: ja līdz šā gada 1.decembrim netiks apstiprināts jautājums par Bauskas slimnīcas kā daudzprofilu slimnīcas darbības atjaunošanu, tiks pieprasīta veselības ministres demisija un izmantotas tiesības likumā noteiktā kārtībā organizēt turpmākas protesta akcijas.

Sapulces dalībnieki prasa arī Valsts prezidentam Valdim Zatleram uzņemtie kontroli pār Bauskas slimnīcas atjaunošanu kā daudzprofilu slimnīcu līdz pat šī jautājuma virzībai izskatīšanai valdībā steidzamības kārtībā.

Kā ziņots, atbalsta akcija Bauskas slimnīcai šodien pilsētas centrā pulcēja ap 200 dalībnieku. Pēc rezolūcijas pieņemšanas akcijas dalībnieki izklīda.

Kā ziņots, Veselības ministrija šonedēļ informēja, ka Bauskas pašvaldība vēl neesot sniegusi atbildi Veselības ministrijai par to, cik lielā mērā un vai tā ir gatava līdzfinansēt Bauskas slimnīcas darbību.

Ministres preses sekretārs Oskars Šneiders šonedēļ stāstīja, ka ministrei notikušas jau vairākas tikšanās gan ar slimnīcas, gan pašvaldības pārstāvjiem, ministrija arī vairakkārt ir izteikusi priekšlikumu Bauskas novada pašvaldībai līdzfinansēt slimnīcas sniegtos medicīniskos pakalpojumus, tādējādi paplašinot to klāstu. Piemēram, ja pašvaldība 2009.gadā un 2010.gadā pilnībā finansētu ķirurģisko neatliekamo palīdzību, tad ministrija varētu apmaksāt dzemdību palīdzību. Tomēr līdz šim pašvaldība skaidru atbildi neesot sniegusi.

Veselības ministre uz pasākumu Bauskā šodien nebija ieradusies, taču bija atbraukusi Veselības ministrijas Veselības politikas plānošanas departamenta direktore Inga Šmate, kura sapulces dalībniekus uzrunāja vēl pirms rezolūcijas nolasīšanas.

Šmate sapulces dalībniekus informēja, ka Bauskā slimnīca ir un tā darbosies arī turpmāk. Septembra beigās slimnīcai ir piešķriti 38 000 latu diennakts traumpunkta nodrošināšanai. Vēl līdz šī gada beigām papildu tiks piešķirti arī 20 000 latu ārstniecības pakalpojumu sniegšanai, kā arī tiks nostiprināta neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas sistēma.

Šmate uzsvēra, ka pašlaik vienīgā diskusija ir par to, ja pašvaldība nodrošinātu slimnīcas ķirurģijas nodaļas darbību, tad valsts varētu finansēt arī dzemdību nodaļas darbību. Taču, kā atzina Šmate, diskusija par šo jautājumu nevar turpināties tik agresīvā gaisotnē, kāda bija šodien notikušās sapulces laikā. Šmates izteikums par agresīvo sapulces gaitu izraisīja plašus neapmierinātības saucienus sanākušo Bauskas iedzīvotāju vidū.

Sapulcē uzstājās arī kluba "Bauska 97" biedrs, uzņēmējs un Bauskas novada domes deputāts Uldis Kolužs (JL). Viņš minēja, ka 2006.gadā veselības aprūpei no valsts budžeta bija atvēlēti 435 miljoni latu, šogad arī ir 435 miljoni latu, bet nākamgad plānoti 405 miljoni latu, kas ir par 8% mazāk nekā šogad. Kāpēc ar šādu finansējumu pašlaik nav iespējams nodrošināt Bauskas slimnīcā ne bērnu nodaļu, ne arī dzemdību nodaļu, brīnījās Kolužs.

Viņš arī pauda uzskatu, ka Rīga ir valsts valstī. Kolužs uzsvēra, ka nauda ir pareizi jāapsaimnieko, lai tā vienmērīgi tiktu sadalīta pa visu valsti.

"Mūsu slimnīcai nav parādu, bet ar mūsu naudu mēģina segt Rīgas slimnīcu parādus," teica Kolužs.