Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policists pie lielveikala Rīgā draud nošaut garāmgājēju

Kļuvis zināms par kādu kautiņu, kurā policists draudējis nošaut kāda veikala apmeklētāju tikai tāpēc, ka viņš aizrādījis kārtības sargam par invalīdu stāvvietā novietotu auto, svētdien vēstī raidījums «Nekā Personīga».

Tas notika pagājušā svētdienas pusdienas laikā. Kādā Rīgas lielveikalā Lubānas ielā ar sievu un dēlu atbrauca Arnis Punnenovs. Kamēr ģimene staigāja pa veikalu Arnis izgāja uzpīpēt. Stāvot pie veikala ieejas viņš pamanīja, ka invalīdu stāvvietā apstājās auto, no kura izkāpa divi vīrieši.
 
Arnis Punnenovs stāsta: «Es uzdevu jautājumu – vai viņi ir invalīdi vai vienkārši kropļi. Vecākais no vīriešiem man atbildēja, ka lai es aizveru muti, ja nē, tad dabūšu pa purnu. Es teicu, ja viņš ir gatavs to izdarīt, tad lai nāk un iedod.»

Veikala novērošanas kameru video redzams, ka uzrunātais vīrietis apgriezās un sākās kautiņš. Arnis, kurš padomju laikos dienējis specvienībā, pirmo sitienu nobloķēja. Pēc īsa brīža viņam izdevās uzbrucēju piespiest pie sienas. Šķita, ka kautiņš beidzies.

«Palaidu viņu, viņš atleca pa vairākiem soļiem no manis un es domāju, ka tiešām viss ir cauri. Uz ko viņš nobļāvās – Es tevi nošaušu kropli! Un sāka vilkt ārā pistoli,» stāsta cietušais.

Arnis daudz nedomādams vēlreiz metās virsū uzbrucējam, lai pistoli atņemtu. Tajā brīdī kaujas ierocis izšāva un lode iztriecās caur veikala nojumi. Arnis atkal piespieda uzbrucēju pie sienas un kliedza apkārtējiem, lai kāds izsauc policiju. Uzbrucējs paziņoja, ka viņš pats esot policists.

Pa to laiku uzbrucēja paziņa sadabūja papildspēkus un pa visiem nogāza Arni zemē. Policists sāka guļošo Arni sist un lamājoties draudēja nošaut, jo viņš esot ments.

Ieradās policija un abus aizveda uz Salaspils iecirkni. Tur uzbrucēju kolēģi kaunināja, jo viņš negribēja atklāt, ka savu auto atstājis invalīdu stāvvietā. Arnis uzrakstīja savu redzējumu par notikušo un šobrīd gaida kā beigsies izmeklēšana.

Otrdien iekšējās izmeklēšanas birojs sāka dienesta pārbaudi. Abu kautiņa dalībnieku liecības atšķiras – policists Raivo taisnojas, ka ar savu dienesta pistoli šāva, lai izvairītos no uzbrukuma un viņam ieroci neatņemtu. Bet policijas vadība viņam netic – Raivo dūres vicinājis arī agrāk.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis norāda: «Ja policijas darbinieks vairakkārt nokļūst konfliktsituācijās neskatoties uz to vai viņš ir aktīvais vai pasīvais dalībnieks. Ir redzams tas, ka ar viņa profesionalitāti kaut kas nav kārtībā. Jo policista viens no pamatuzdevumiem tomēr ir konfliktus risināt un konfliktus novērst nevis viņus aktivizēt vai piedalīties viņos.»

Policija sava darbinieka vārdu, kamēr notiek izmeklēšana atklāt negrib. «Nekā personīga» zināms, ka kauslis bija 73.gadā dzimis Raivo. Viņš strādā par patruļpolicistu Purvciema iecirknī, vēstī «Nekā Personīga».

Par kautiņu un policista šaudīšanos Lubānas ielas lielveikalā dzirdējusi arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece. Viņa sola - šis cilvēks policijā vairs nestrādās. «No policista puses ir nepiedodami tas vien, ka viņš izmanto dienesta stāvokli, lai stāvētu invalīda stāvvietā nemaz nerunājot par visu tālāko, kas ir noticis. Domāju, ka tāda policista rīcība grauj arī policijas prestižu, kas jau šobrīd nav īpaši labs. Neredzu iespēju, ka šāds cilvēks varētu strādāt policijā,» uzskata iekšlietu ministre.