Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmums slēps piederību Latvijai

Par patriotiskāko uzņēmēju atzītais Jānis Vilnītis apsver iespēju pamest Latviju un sava uzņēmuma mājaslapas adresē «lv» nomaina uz «com», pirmdien vēsta laikraksts «Dienas Bizness».

Latvijas poligrāfijas izstrādājumu ražotājs «Liepājas papīrs» pārveido mājaslapu, atsakoties no latviešu valodas un simbolu «lv» interneta adresē aizstāj ar «com».

Uzņēmuma prezidents Jānis Vilnītis pieļauj, ka pat varētu pārcelt uzņēmumu uz citu valsti. Ja ražotne būtu vieglāk pārceļama, tad, iespējams, tas varētu notikt jau nākamajā gadā. «Vienīgais, kas šeit vēl notur, ir lokālpatriotisms un apmācīti cilvēki,» atzīst Vilnītis.

Tikmēr pagaidām uzņēmums nolēmis neafišēt piederību Latvijai un pastiprināt aktivitāti eksporta tirgos, cerot nākamgad ārvalstīs sasniegt 60% no apgrozījuma.

«Ar Latvijas valsti vairs nevar lepoties,» secina uzņēmējs. Viņš skaidro: ja sarunās ar potenciālajiem partneriem ārvalstīs uzzinot, ka ražotājs ir no Latvijas, tad spontāna reakcija esot — jums taču valsts maksātnespēja, ko jūs vispār varat piedāvāt!

Pēdējā laikā arvien biežāk esot jāsniedz informācija ārvalstu partneru sūtītiem kontrolētājiem, jo pat ilggadēju uzticību grauj kopējais valsts tēls.