Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šneps: ar Miglinieku un Valeiko sadarbība netiks turpināta

Lietuviešu speciālista Ķēstuta Kemzūras kandidatūra Latvijas basketbola izlases galvenā trenera amatam ir pilnībā atmesta, intervijā laikrakstam «Diena» atzina Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs un basketbola izlašu direktors Edgars Šneps.

«LBS valde pieņēma lēmumu, ka Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenajam trenerim jābūt latvietim,» uzsvēra Šneps. «Visticamāk, tā tas arī būs. Var teikt, ka Kemzūras kandidatūra ir pilnībā atmesta.»

Šneps arī pastāstīja, ka sadarbība netiks turpināta ar galvenā trenera palīgiem — Edmundu Valeiko un Igoru Miglinieku, kā arī ar izlases ģenerālmenedžeri Edgaru Buļu.

«Vienīgais, kurš turpinās darbu ar izlasi, būs [fiziskās sagatavotības treneris] Viktors Lācis,» izteicās LBS ģenerālsekretārs.

Runājot par galvenā trenera amata kandidātiem, Šneps pagaidām nenosauca ne konkrētu kandidātu uzvārdus, ne arī laiku, kad tiks izlemts par pretendentiem uz valstsvienības trenera amatu.

«3. novembrī notiks valdes sēde, un tad jau varēs konkrētāk pateikt, būs daudz lielāka skaidrība,» sacīja Šneps, piebilstot, ka LBS vēlas tikt skaidrībā par šo jautājumu iespējami ātrāk. «Pagaidām nekādi uzvārdi vēl nav nosaukti. Izskatās, ka kandidātu loks varētu sastāvēt no trim cilvēkiem.»

«Steigties pagaidām nav pamata, jo tikai decembrī tiks dalītas ceļazīmes uz pasaules čempionātu. Savukārt nākamā Eiropas čempionāta kvalifikācijas izloze notiks janvārī, tā ka laika vēl ir pietiekami,» izteicās Šneps.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā LBS valde nolēma: tā kā Ķēstutis Kemzūra līdz iepriekš noteiktajam datumam — 15. oktobrim — nepieņēma LBS valdes izteikto piedāvājumu turpināt darbu ar komandu, izlases galvenā trenera amats tiks piedāvāts Latvijas trenerim.

LETA jau vēstīja, ka septembrī LBS valde pēc neveiksmīgi aizvadītā Eiropas čempionāta no izlases diskvalificēja piecus basketbolistus. LBS uz trim gadiem diskvalificēja Kristapu Valteru, bet Armandu Šķēli — uz diviem gadiem. Savukārt Kaspars Bērziņš, Andris Biedriņš un Kaspars Kambala saņēma nosacītu viena gada diskvalifikāciju.

Tikmēr Kemzūram tika dota iespēja turpināt darbu ar Latvijas izlasi, piedāvājot viņam jaunu līgumu un dodot laiku pārdomām līdz 15. oktobrim. Tomēr Kemzūra līdz noteiktajam termiņam lēmumu nepieņēma, jo viņš ir viens no galvenajiem kandidātiem arī uz Lietuvas valstsvienības galvenā trenera amatu un vispirms vēlējās sagaidīt atbildi no Lietuvas Basketbola federācijas saistībā ar šo jautājumu.