Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šonedēļ «Artelī» viesojas grupa «The Hobos» un Haralds Sīmanis

Jau divas nedēļas Rīgā, Blaumaņa ielā 32, darbojas jauna, radoša, interaktīva pasākumu norises vieta ar nosaukumu «Artelis» — gandrīz teātris. «Artelis» darbojas kā iknedēļas programmu kopums, piedāvājot daudzveidīgu kultūras un izklaides pasākumu buķeti.

«Artelis» šonedēļ piedāvā:

  • Otrdien, 20. oktobrī, no plkst. 19.00

Kino vakars sadarbībā ar «Arsenālu»

«Noi Albīns» (Īslande, Vācija, AK, Dānija; 2003. gads; 95 minūtes).
Kādā sniegotā Īslandes mazpilsētā 17 gadu vecais Noi ir kā baltais zvirbulis — gan izskats un raksturs, gan mulsinošais ģimenes stāvoklis izceļ viņu pārējo vidū. Puisis sapņo, kā izkļūt no šā baltā un aukstā cietuma, kas ziemā pilnībā nošķirts no ārpasaules. Viņš lolo cerības doties prom kopā ar Airisu — meiteni, kas strādā vietējā benzīntankā, taču Noi neveiklie bēgšanas mēģinājumi diemžēl izgāžas. Laikam gan vienīgi šausmīga dabas katastrofa varētu sagraut vientulīgā ciematiņa pasauli un sniegt Noi to, ko viņš vēlas…
Filmas veidotājiem izdevies radīt aizkustinošu tēlu — ciemata vientiesi Noi. Bet varbūt tas ir maskējies ģēnijs?
Filma saņēmusi 20 balvas dažādos festivālos (ieskaitot Roterdamas, Gēteborgas un Edinburgas festivālu).

  • Trešdien, 21. oktobrī, no plkst. 19.00

Uz «Brīvās skatuves» notiks J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerts, kuru vadīs pasniedzējs Raimonds Petrauskis.
Ieeja uz trešdienas pasākumiem «Artelī» ir bez maksas, un pēc koncerta klātesošajiem jaunajiem mūziķiem tiek dota iespēja piedalīties kopīgā «Jam Session».

  • Ceturtdien, 22. oktobrī, no plkst. 19.00

Grupa «The Hobos»

Ceturtdienas «Artelī» ir teātra un laikmetīgās dejas dienas. Neierastā ampluā sevi piesaka arī grupa «The Hobos». Iesakām izbaudīt literāri muzikālu vakaru, kurā tiks demonstrēta grupas līdera Rolanda Ūdra debija kino — viņa pirmā filma «Džonija 3 vēlēšanās».
30 minūšu garajā filmā skatītājs ceļos līdzi Džonija un viņa drauga Kretinadzes savstarpējām attiecībām, viņu dzīves jēgas un nepiepildītajām vēlmēm.
Ieejas maksa — Ls 5–7.

  • Piektdien, 23. oktobrī, un sestdien, 24. oktobrī, no plkst. 20.00

Haralda Sīmaņa koncerti

Kad dvēseles spraugās iedziedas vējš, no baznīcu torņu mēlēm čukstus atnesot, un ugunskuru liesmas raksta arī tavu vārdu, tad tas ir Sīmanis. Viņš tuvojas — ne sapnis, ne miegs, bet — Haralds Sīmanis. Dziesminieks.
Haralds Sīmanis nāk pie mums ar savu dziesmu. Caur viņu skan tas, kas ir mūsu un mūsos, dažreiz neapjausts vai līdz galam neizprasts.
Tā ir mūzika, kas plūst no sirds uz sirdi, kas dzīvo ugunskuru liesmās un baznīcu torņos to spēlē vējš.

Koncertā piedalās:
Haralds Sīmanis — balss, ērģeles, ģitāra; Zane Smite — balss; Ieva Akuratere — balss; Ilze Grunte — ģitāra; Andris Grunte — kontrabass; Matīss Akuraters — perkusijas.
Ieejas maksa: Ls 6–15.

www.artelis.lv

«Arteļa» formāts nav akadēmiskais teātris, bet gan mūsdienu skatuves mākslas forma, kur aktieri spēlē, dzied, griež piruetes un karājas virvē kā akrobāti. «Artelī» ikviens mākslinieks spēj no dejotāja kļūt par vakara vadītāju, un tur skatuve vienmēr būs atvērta eksperimentiem!

www.bilesuparadize.lv