Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzdodoties par pazudušu mantu atradējiem, izkrāpj 5000 latu

Septembra sākumā, Ludzā, Latgales reģiona pārvaldes policisti sāka kriminālprocesu par to, ka nenoskaidrotas personas, atrodoties Ludzā, dažādos interneta portālos meklēja sludinājumus par pazudušām, nozagtām mantām, kuros īpašnieki izteica vēlmi maksāt atlīdzību par mantas atgriešanu, portālam «Apollo» pavēstīja policijas pārstāve Anastasija Laizāne.

Krāpnieki zvanīja uz sludinājumos norādītiem telefonu numuriem un piedāvāja par atlīdzību atgriezt mantas. Naudu lika pārskaitīt uz dažādiem norēķinu kontiem un, izmantojot kontu maksājumu kartes, naudu izņēma no bankomātiem Ludzā.

Katru reizi grupas dalībnieki zvanīja cietušiem no cita mobilā tālruņa numura, kā arī mainīja pašus telefona aparātus, ar ko centās maskēt savu darbību.
 
14.oktobrī aizturēti 1987., 1975.un 1968. gadā dzimuši vīrieši. Aizturēšanas brīdī, veicot kratīšanu, izņemtas divas uz citām personām reģistrētās banku maksājumu kartes, no kurām viena jau bija izmantota krāpšanā, bet otra tikko izņemta bankā nākamā nozieguma pastrādāšanai. Tāpat atsavināti pieci mobilie telefoni, kā arī narkotiskās vielas.

Pavisam sākti septiņi kriminālprocesi par septiņiem krāpšanas gadījumiem. Taču ir iegūta informācija, ka aizturētā personu grupa izdarījusi vairāk nekā 20 krāpšanas gadījumus, kā arī to mēģinājumus, kur cietušie atteikušies pārskaitīt naudu, jo velējās pirms tam redzēt mantas.

Patlaban cietušo personības tiek noskaidrotas un tiks lemts jautājums par jaunu kriminālprocesu sākšanu pret aizturēto grupu.

Pagaidām zināms, ka cietušie šajos kriminālprocesos ir no Rīgas, Rīgas reģiona, Valmieras, Liepājas un Jelgavas. Noskaidrotais materiālais zaudējums šobrīd ir vairāk nekā 5000 latu.