Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija FIA prezidenta amatam atbalstīs Ari Vatanenu

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidenta vēlēšanās atbalstīs somu Ari Vatanenu, aģentūru LETA informēja LAF preses dienests.

Vēlēšanas notiks FIA Ģenerālās asamblejas laikā piektdien, 23. oktobrī, un bez 1981. gada pasaules čempiona rallijā, nesenā Eiropas Parlamenta deputāta Vatanena uz FIA prezidenta amatu kandidē arī bijušais Pirmās formulas (F-1) komandas «Ferrari» direktors Žans Tods.

FIA ir viena no pasaules lielākajām un ietekmīgākajām nevalstiskajām organizācijām, kura vada un pārrauga gan visa veida autosportu, gan auto tūrisma un mobilitātes klubus. FIA biedri ir organizācijas no 132 pasaules valstīm. FIA prezidenta vēlēšanās katrai valstij ir divas balsis - viena no sporta puses, otra - no auto klubiem (automobilistu un tūrisma klubi). Latvijā FIA sporta autoritāti pārstāv LAF un Latvijas Automoto biedrība (LaMB).

Līdzšinējais FIA prezidents Makss Moslijs vadīja FIA 16 gadus un ir izpelnījies pretrunīgu reputāciju gan FIA iekšienē, gan globālajā automobilistu sabiedrībā. Abi jaunie kandidāti savās programmās min nepieciešamību padarīt FIA darbību caurspīdīgāku un demokrātiskāku. Vatanens uz vēlēšanām dodas ar jaunu komandu, kamēr Tods vēlas strādāt kopā ar lielu daļu esošā prezidenta Maksa Moslija cilvēkiem. Saspīlējumu priekšvēlēšanu kampaņai piedod neslēpts Moslija atbalsts Todam.

«Mēs labi apzināmies, ka mūsu LAF balss šajās vēlēšanās ir tik pat spēcīga, kā, piemēram, Vācijai vai ASV. Tāpēc ar lielu atbildības sajūtu vērtējām, kuru kandidātu atbalstīt FIA prezidenta amatam. Esam nolēmuši atbalstīt Ari Vatanenu, kura galvenais mērķis ir padarīt FIA par demokrātisku un caurspīdīgu automobilistu globālo organizāciju,» izteicās LAF prezidents Dainars Dambergs. «Mēs piekrītam Vatanena pozīcijai, ka FIA nav privāts uzņēmums, bet gan milzīga nevalstiska organizācija, kura ir jāpārvalda demokrātiskā garā. Vienlaicīgi mēs paužam cerību, ka arī otra Latviju pārstāvošā organizācija LaMB atbalstīs demokrātiskās vērtības un savu balsi atdos somam Vatanenam.»

«FIA ir laiks pārmaiņām. Moslijs FIA vadīja 16 gadus visnotaļ autoritārā un tipiskas privātas organizācijas stilā. Tieši tāpēc ir jānāk cilvēkam, kurš pārstāv pretējas vērtības - tikai tā ir iespējams nodrošināt ilgtermiņa attīstību,» uzskata LAF ģenerālsekretārs Andris Berķis. «Daudzi cilvēki pasaulē FIA pazīst tikai caur F-1, bet šis sacensību seriāls ir viena neliela daļa no lielās FIA organizācijas. Raugoties no sporta vadības pozīcijām, dzenoties pēc biznesa, ir aizmirsts pats pamats - auto sports. Esošā FIA sporta pārvaldes sistēma ir balstīta, manuprāt, uz ačgārnām vērtībām - talants ir otršķirīgs, visu izšķir tas, vai jaunajam sportistam ir nauda, par kuru nopirkt vietu kādā komandā. Šī situācija ir jāmaina, un Ari Vatanens ir paudis gatavību to darīt.»

«Mēs uzskatām, ka Ziemeļeiropas auto sporta un mobilitātes klubiem ir jāturas kopā un jāpauž atbalsts demokrātiskām vērtībām vienā no lielākajām pasaules nevalstiskajām organizācijām un vienkārši saviem kaimiņiem - somiem, kuri ir izvirzījuši Vatanena kandidatūru. Tieši tāpēc mēs aicinām arī otru FIA biedru no Latvijas, LaMB, atbalstīt Vatanenu FIA prezidenta vēlēšanās,» piebilda Berķis.