Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Robežsardze un VUGD tik drīz netiks pie jaunas galvenās ēkas

Iekšlietu ministrija pārvērtējusi jauno objektu būvniecības ieceres un lūgusi valdību uz vēlāku laiku atlikt plānotā Valsts robežsardzes un citu dienestu kompleksa celtniecību Rīgā, Rūdolfa ielā 5.

Šāds lūgums izteikts, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju un nākamā gada budžeta prognozes, informē Iekšlietu ministrija.

Valdība lūgta vēl par gadu pagarināt iepriekš noteikto termiņu, kurā ministrijai bija uzdots sagatavot un saskaņot tehnisko uzdevumu par Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes, Drošības policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ēku būvniecību un rekonstrukciju Rūdolfa ielā 5.

Ministrija arī pārvērtējusi prioritātes un nolēmusi, ka būvniecības pirmajā kārtā būtu jāiekļauj dienestu tiešajam darbam nepieciešamo ēku celtniecība, nevis iepriekš noteiktā sporta kompleksa pabeigšana. Tādējādi tagad valsts budžetam papildu slodze netiks uzlikta agrāk par 2014. gadu.

Ministru kabinets pērn atbalstīja Iekšlietu ministrijas ieceri pašreizējā Valsts robežsardzes teritorijā (Rūdolfa ielā 5) būvēt administratīvo ēku kompleksu vairāku Iekšlietu ministrijas dienestu vajadzībām. Šajā teritorijā iecerēts būvēt divas jaunas piecstāvu ēkas, pabeigt pirms sešiem gadiem iesāktā sporta kompleksa būvniecību, kā arī atjaunot pašreizējo Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes ēku.

Bez Robežsardzes jaunajā administratīvajā kompleksā atrastos arī VUGD struktūrvienības, kas pašlaik izvietotas Rīgas pašvaldībai piederošās telpās, kuras ir sliktā tehniskā stāvoklī. Ēkas būvētas 1880.–1888. gadā, un to platība nav pietiekama visu darbinieku izvietošanai, taču paplašināšana nav iespējama, jo to nepieļauj vēsturiskā apbūve. Tāpat arī Drošības policijai nepieciešamas jaunas telpas, jo pašreizējās ir gan tehniski nolietotas, gan tajās ir sarežģīti nodrošināt Eiropas Savienības un NATO drošības prasības.