Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rozentāle sola nākamgad nemazināt mediķu algu

Piedaloties Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē, veselības ministre Baiba Rozentāle solījusi, ka nākamgad ārstniecības personu atalgojums vairs netiks samazināts, informē Veselības ministrija.

Rozentāle sēdē paudusi pārliecību, ka ārstniecības personu atalgojums jau ir sasniedzis zemāko punktu.

«Lai arī nākamajā gadā valsts sektorā strādājošo ārstniecības personu atalgojumu nebūs iespējams palielināt, kopā ar arodbiedrību atsāksim darbu pie cilvēkresursu attīstības programmas reanimēšanas. Absolūti kritiskais punkts ir sasniegts, un mūsu uzdevums ir izveidot pamatprincipus jaunajai cilvēkresursu programmai, lai jauniešiem, kuri vēlēsies iegūt izglītību medicīnā, būtu skaidrs, kas viņus sagaida pēc apmācību beigšanas,» sacījusi veselības ministre.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī bez darba palikušo mediķu pārkvalifikācijas programmu nepieciešamība. Rozentāle norādījusi, ka tuvākajā laikā tiks īstenotas apmācību programmas, kur ārsti varēs pārkvalificēties par ģimenes ārstiem un neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstiem. Savukārt, paplašinot medicīnisko aprūpi mājās, pakalpojumu sniegšanā varēs iesaistīties medicīnas māsas.