Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīnā ir interese par Latvijas precēm un pakalpojumiem

No piektdienas līdz svētdienai Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) piedalījās ceturtajā Eiropas Savienības un Ķīnas Biznesa un tehnoloģiju sadarbības izstādē, kas norisinājās Ķīnas Tautas Republikas pilsētā Čendu. Pasākumā secināts, ka Ķīnā ir interese par Latvijas precēm un pakalpojumiem, portālam «Apollo» pavēstīja LTRK sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Sadarbības izstādes pasākumu ietvaros tika parakstīts arī saprašanās memorands starp LTRK un Ķīnas Tautas Republikas Eiropas Savienības projektu inkubācijas centru.

Kopā ar LTRK paplašinātā Latvijas stendā izstādē piedalījās vairāki Latviju pārstāvoši uzņēmumi, kuriem bija iespējas iepazīstināt ikvienu izstādes apmeklētāju ar savām precēm, ražojumiem un pakalpojumiem, kā arī saņemt nepastarpinātu informāciju par uzņēmējdarbības vidi Ķīnā un dibināt jaunus biznesa kontaktus.

Latvijas stends piesaistīja lielu Ķīnas plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Latvijas uzņēmēji sniedza vairākas intervijas televīzijas un laikrakstu žurnālistiem, kurās informēja par Latviju, uzņēmējdarbības vidi un investīciju iespējām, kā arī dalījās ar iespaidiem par Ķīnu un izstādi kopumā.

No 19. līdz 21. oktobrim, turpinot vizīti Pekinā, Latvijas Republikas vēstniecība Ķīnā organizēja LTRK un Latvijas uzņēmēju tikšanos ar Ķīnas Komercdarbības kameru importa un eksporta, kā arī mašīnbūves un elektronikas produktu attīstīšanai, Ķīnas padomi starptautiskās tirdzniecības atbalstam un starptautiskās attīstības un sadarbības asociāciju — CASME.

Vizītes gaitā LTRK guva pārliecību par Ķīnas interesi sadarboties ar Latviju, bet, lai sasniegtu vēlamo rezultātu — stabilus eksporta tirgus Ķīnā, jāturpina divpusējās sadarbības veicināšana, īstenojot investīciju projektus.

Biedrība LTRK ir visu Latvijas teritoriju aptveroša dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības praksi starptautiskā mērogā, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus. Viens no LTRK pamatdarbības virzieniem ir ienākošo/izejošo tirdzniecības un biznesa attīstības misiju organizēšana.