Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas Sporta apakškomisija tiekas ar LBS vadītāju Kehri

Saeimas Sporta apakškomisijas deputāti otrdien, 20. oktobrī, tiekoties ar Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidentu Ojāru Kehri, pārrunāja aktuālo situāciju Latvijas basketbolā.

Apakškomisijas deputāti atzinīgi novērtēja līdzšinējo basketbola attīstību Latvijā, ko raksturo gan labie individuālie sasniegumi, gan komandu panākumi ne tikai Eiropas, bet arī starptautiskajā līmenī. Vienlaikus deputāti pauda bažas par finansējuma samazinājuma ietekmi uz turpmāko basketbola dzīvi.

Krīzes situācijā vislielākā uzmanība būtu jāvelta basketbola piramīdas pamatam – jaunatnes basketbola attīstībai. Tikai turpinot jauno basketbolistu apmācību, izlasei radīsies papildinājums, un tā varēs gūt labākus panākumus, atzina apakškomisijas priekšsēdētājs Dzintars Ābiķis.

LBS prezidents pauda pārliecību, ka, lai nodrošinātu basketbola nākotni, ir jāpalielina gan vecāku, gan pašvaldību iesaiste. Atšķirībā no citiem sporta veidiem basketbola inventārs ir salīdzinoši lēts, un, ja pašvaldības ļautu izmantot savas sporta būves treniņiem, savukārt jauno sportistu vecāki palīdzētu finansēt treneru algas, basketbola attīstību varētu nodrošināt pat ar minimāliem līdzekļiem, uzsvēra Kehris.

Deputāti noskaidroja, ka, neskatoties uz pieticīgo finansējumu, starptautiskā sabiedrība Latvijas sniegumu, organizējot sieviešu Eiropas čempionātu, novērtējusi ļoti augstu. Starptautiskā Basketbola savienība ir norādījusi, ka Latvija pēc šī čempionāta ir uzstādījusi jaunus standartus sieviešu basketbolā. Iespējams, šī atzinība ļaus Rīgai kādā no nākamajiem vīriešu basketbola Eiropas čempionātiem uzņemties organizatora funkcijas, pauda LBS prezidents.

Tāpat deputātus interesēja LBS vadītāja viedoklis par vīriešu basketbola izlases sniegumu šī gada čempionātā. Kehris uzsvēra, ka pie labākās veiksmes mūsu izlase nevarēja iekļūt labāko četriniekā, taču izkļūšana no grupas bija viņu uzdevums, kas diemžēl netika sasniegts. Jautāts par trenera izvēli nākamajam čempionātam, LBS vadītājs atzina, ka Gundars Vētra varētu būt kandidāts gan uz sieviešu, gan uz vīriešu basketbola izlases galvenā trenera amatu.