Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas uzņēmēji: Latvijas biznesa vide ir brutāla

Vairāki igauņu uzņēmēji kritizē Latvijas biznesa vidi, dēvējot to par brutālu, atsaucoties uz Igaunijas laikrakstu «Aripaev», vēsta portāls [s:28236].

Uzņēmuma «Uninaks» vadītājs Gvido Piksars uzskata, ka Latvijā trūkst biznesa ētikas, kāda pastāv Skandināvijā un Rietumeiropā. «Latvieši domā, ka ja ārvalstu uzņēmēji ir tik stulbi, lai investētu Latvijā, tā ir viņu problēma,» novērojumos dalās Piksars.

Viņaprāt, biznesa vide šobrīd ir kļuvusi vēl brutālāka nekā iepriekš. Piksars Uzskata, ka Igaunijas uzņēmēji Latvijai ir kļuvuši par vienīgo iespēju, jo Skandināvu tirgi kļuvuši daudz protekcioniski, bet ar Krieviju situācija ir vēl bēdīgāka.

«Latvijas lielākā problēma ir lata devalvācijas draudi. Latvieši jau ir zaudējuši uzticēšanos savai valūtai. Lielais jautājums ir par to, vai Eiropas Savienība joprojām uzticas Latvijas ekonomikai,» spriež uzņēmējs.

Savukārt uzņēmuma «Tallina Kaubamaja Group» īpašnieks  Juri Kao atklājis, ka Igaunijas uzņēmumi Latvijā varētu būt zaudējuši aptuveni miljardu kronu.

Igauņi stāsta, ka Latvijas uzņēmēji, kuri ir parādā naudu Igauņu uzņēmējiem, bieži vien ļauj savai kompānijai bankrotēt.