Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veidos Rīgas tūrisma attīstības biroju un tajā ieguldīs gandrīz miljonu latu

Rīgas domes deputāti šodien pēc garām diskusijām un tikai ar balsu pārsvaru nolēma izveidot sabiedrībā plašas diskusijas izraisījušo nodibinājumu «Rīgas tūrisma attīstības birojs» (RTAB) un ieguldīt tajā gandrīz miljonu latu no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Par RTAB izveidošanu balsoja 33 deputāti, pret bija 19. Kopā balsošanā piedalījās 52 deputāti.

Pret RTAB izveidošanu asi iebilda opozīcijas partiju - «Jaunā laika» (JL) un «Pilsoniskās savienības» (PS) - pārstāvji, norādot, ka lēmumprojekts tiekot virzīts pārāk sasteigti un viss process esot necaurskatāms.

Tāpat esot ļoti apšaubāma izvēlētā vadītāja - aviokompānijas «airBaltic» vadītāja Bertolta Flika - kandidatūra, norādīja vairāki deputāti.

Kā ziņots, strīdīgo lēmumprojektu iepriekš pēc garām diskusijām un tikai ar trīs balsu pārsvaru atbalstīja Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputāti.

Neraugoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, Pilsētas īpašuma komitejā lēmumprojekts skatīts netika.

RTAB valdē iecelti trīs valdes locekļi - aviokompānijas «airBaltic» vadītājs Fliks, bijusī SIA «Reho» valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča (LPP/LC) un no apvienības «Saskaņas centrs» (SC) saraksta Rīgas domē ievēlētais deputāts Maksims Tolstojs.

Pieņemtajā lēmumā norādīts, ka RTAB dibināšanas mērķis ir tūrisma attīstīšana Rīgā un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšana.

RTAB dalībnieki būs Rīgas pilsētas pašvaldība, AS «Air Baltic Corporation» («airBaltic»), Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija un Latvijas Tūrisma aģentu asociācija.

Rīgas pilsētas pašvaldība kā viens no dibinātājiem RTAB mantas kopumam nodos 978 455 latus, paredzēts lēmumā. Rīgas domes Finanšu departamentam ne vēlāk kā divu nedēļu laikā no lēmuma stāšanās dienas būs jāieskaita minētā summa RTAB norēķinu kontā kredītiestādē. Pārējie dalībnieki katrs iemaksās 2000 latu.

Par atbildīgo iestādi Rīgas pašvaldības līdzdalības nodrošināšanai RTAB noteica Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka biroju.

Kā ziņots, RTAB vadību plāno uzņemties aviokompānijas «airBaltic» vadītājs Fliks.

RTAB dibinātāju balsu sadalījumā 70% piederēs Rīgas domei, bet pārējiem partneriem - katram pa 10%. Biedrībā darbosies pieci cilvēki, bet tā administrācijas izmaksas nepārsniegšot 5% no kopējā budžeta.

Nodibinājums kā savas darbības radītā zīmola vadmotīvu izvirzījis principu - «Labi rīdziniekam, labi tūristam».

Prezentējot jauno Rīgas zīmolu «Live Rīga», Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC) iepriekš norādīja, ka nākamgad Rīgas atpazīstamības kampaņās tiks ieguldīti pieci miljoni latu. Lielākā daļa no domes finansējuma Rīgas popularizēšanai tiks virzīta tieši jaunā Rīgas zīmola veidošanā. Ar tā koordinēšanu nodarbosies RTAB, kurā bez domes apvienojušās arī tūrisma nozares asociācijas un Latvijas nacionālā lidsabiedrība «airBaltic».

Ņemot vērā to, ka nodibinājums vēl nav juridiski reģistrēts, visas izmaksas, kas saistītas ar zīmola sākotnējo izstrādi, uzņēmusies segt «airBaltic». Rīgas vicemērs iepriekš sacīja, ka šogad dome Rīgas popularizēšanai plāno atvēlēt miljonu latu.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) norāda, ka šos piecus miljonus latu plānots ieguldīt kā investīcijas tūrisma nozarē, kuras plānots atgūt 2010.gada laikā uz papildus atbraukušo tūristu rēķina, aģentūrai LETA sacīja mēra preses sekretāre Anna Kononova.

«Tomēr, vai šī summa būs tieši pieci miljoni latu, būs skaidrs tikai pēc Budžeta komisijas lēmuma,» iepriekš norādīja Kononova.