Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bankas vairās sniegt informāciju par atsavinātajiem auto

Autoplačos pēdējā laikā nonāk arvien vairāk automašīnu, kuru īpašnieki vairs nespēj nomaksāt līzingu par iegādātajiem spēkratiem, taču bankas izvairās nosaukt konkrētu atsavināto automašīnu skaitu.

Apvaicājot vairākas bankas par atsavinātajiem auto, jāsecina, ka informācija ir diezgan skopa vai tādu nesniedz vispār.

www.lizings.lv

Kā vienu no pēdējā laika tendencēm viņa min: atgūto automašīnu pārdošanas apjomi pārsniedz pašu atgūto automašīnu skaitu. Lielā mērā tas saistīts ar to, ka auto īpašnieki laikus reaģē esošo vai potenciālu maksātspējas izmaiņu gadījumā, nāk uz banku un kopīgi tiek rasts risinājums.

Informācija mājaslapā liecina, ka iespējams iegādāties gan BMW, «Mazda», «Audi», «Lexus», «Volkswagen» markas automašīnas, gan kaut ko nedaudz ekskluzīvāku, piemēram, trīs «Porche Cayenne» automašīnas vai «Infiniti QX56».

Mašīnām cenas svārstās no dažiem tūkstošiem līdz pat pāris desmitiem tūkstošiem eiro. Piemēram, 2006. gada izlaiduma «Audi Q7» maksā 29 000 eiro, 2006. gada «Lexus RX350» — 24 700 eiro, savukārt 2007. gada «Lexus GS300» — 24 500 eiro.

Iespējams iegādāties arī ko jaudīgāku, piemēram, 2004. gada «Lincoln Navigator» var nopirkt par 24 000 eiro, bet 2008. gada izlaiduma «Porche Cayenne» maksā 59 000 eiro. Kopumā iespējams iegādāties trīs dažādu izlaiduma gadu «Porche Cayenne».

«Swedbank Līzings» un portāla «whatcar.lv» kopīgi veiktā pētījuma rezultāti apstiprina arī praksē novēroto tendenci, ka patlaban izteikti dominē mazlietotu un lietotu auto tirgus kā potenciālais auto iegādes tirgus (~80% potenciālo auto pircēju pirktu šādus auto). Izteikta tendence pircēju motivācijā un kritērijos — absolūts racionālu motīvu pārsvars pretstatā līdzšinējiem gadiem. Pašreizējā tirgus situācijā pircēja galvenais padomdevējs ir viņa maks. Auto iegādes motivācijā dominē finansiāli apsvērumi — atlaides auto cenai, kā arī iespēja izdevīgi pārdot veco auto.

Nordea bankā portālu «Apollo»  informēja, ka  pēdējo trīs mēnešu laikā «Nordea Finance» pārdoto auto skaits ir lielāks par mēnesī atsavināto auto skaitu. Līdz ar to atsavināto vieglo automašīnu skaits nepieaug un ir ap piecdesmit. No atsavinātājām vieglajām automašīnām ceturto daļu sastāda lielās, apvidus un atpūtas auto, bet pārējās ir mazās, kompaktās un vidējās klases tautas auto.