Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No kafijas krūzītēm veido cilvēka portretu uz sienas

Šonedēļ «Merrild» labdarības akcijas «Mēs jūs atceramies» ietvaros Brīvības un Tallinas ielas krustojumā uz brandmūra no kafijas krūzītēm tiek veidots dizaina mākslas objekts — veca cilvēka portrets.

Iecerētais objekts simboliski atainos «Merrild» labdarības akcijas ideju — apliecināt cieņu un dāvāt uzmanību vecajiem, vientuļajiem cilvēkiem. Portrets taps, katru dienu aizpildot laukumu ar dažādu krāsu kafijas krūzītēm. Objekta kopējais izmērs ir 8x10 m (pats attēls — 8x8 m), un to plānots pabeigt līdz nedēļas beigām, kopā izlietojot 12 996 dažādu krāsu kafijas krūzītes.

Kafijas tasītes sākotnēji uzstādītajā rāmī ievietos Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgais, šo darbu veicot astoņas stundas dienā no plkst. 8.00 līdz 12.00 un no 16.00 līdz 20.00. Objekta tapšanu varēs vērot ikviens garāmgājējs un autobraucējs visas nedēļas garumā, un pats process tiks dokumentēts fotogrāfijās un video. Gatavais dizaina objekts uz brandmūra atradīsies līdz šā gada 15. novembrim.

Objekta tapšanas process simboliski atspoguļos «Merrild» labdarības akcijas norisi — no katras Latvijā nopirktās «Merrild» kafijas pakas divas tasītes tiek dāvinātas veciem un vientuļiem cilvēkiem. Kā ar katru nopirkto kafijas iepakojumu tiek krātas kafijas paciņas sirmgalvjiem, ko vecajiem ļaudīm nogādās Latvijas Sarkanais Krusts, tā ikviena kafijas krūzīte, veidojoties attēlam, simbolizēs katra akcijas dalībnieka devumu, nedēļas laikā kopīgi radot pabeigtu portretu.

Kā norāda «Merrild Kaffe» pārstāvis Baltijā Dzintars Līcis: «Mēs apzināmies, ka «Merrild» aizsākto labdarības akciju «Mēs jūs atceramies» atzinīgi novērtē un atbalsta daudzi Latvijā. To apliecina arī radošo cilvēku atbalsts mūsu akcijai — Latvijas mākslinieku atsaucība, veidojot akcijai speciālu izstādi un nesavtīgi savus darbus novēlot labdarībai, kā arī tagad sāktā dizaina objekta izveide apstiprina, ka vecie cilvēki ir pelnījuši mūsu uzmanību un cieņas apliecinājumu. «Mēs jūs atceramies» savu ieguldījumu var sniegt ikviens, ne tikai pērkot kafiju, bet arī dāvājot savu sirds siltumu un uzmanību ikvienam no vecajiem ļaudīm, kas līdz šim bijuši nepelnīti aizmirsti.»

No 1. oktobra līdz šim brīdim savāktas jau 3528 paciņas kafijas, kas nākamnedēļ ar Latvijas Sarkanā Krusta palīdzību sāks savu ceļu pie vecajiem cilvēkiem.

«Merrild» akcija «Mēs jūs atceramies» norisinās visā Latvijā no 1. oktobra līdz 1. decembrim. Tajā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, gan iegādājoties «Merrild» kafiju, gan apciemojot vientuļos, vecos kaimiņus vai paziņas. Akcijas laikā «Merrild» kafijas pircēju uzdāvināto kafiju vecajiem ļaudīm Latvijas pilsētās un lauku rajonos nogādās Latvijas Sarkanais Krusts.