Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV ar cūku gripu pirmo reizi inficējusies cūka

ASV reģistrēts pirmais gadījums, kad ar vīrusu H1N1, kas tāpat zināms kā cūku gripa, inficējusies cūka. Par to paziņojusi ASV Lauksaimniecības ministrija, vēsta aģentūra AP.

Vīruss atklāts cūkai, kura šā gada augusta beigās «piedalījās» lauksaimnieku gadatirgū Minesotas štatā. ASV lauksaimniecības ministrs Toms Vilsaks gan steidzās mierināt amerikāņus, paziņojot, ka vīrusu nevar nodot cilvēkam ar dzīvnieka gaļu un cūkgaļu var mierīgi lietot uzturā.

Kā paziņoja ministrija, inficēšanas fakts nenozīmē, ka pārējās cūkas, kas audzētas pārdošanai, ir infekcijas nēsātājas. Ministrijas pārstāvis uzsvēris, ka dzīvnieki, kurus audzē demonstrēšanai gadatirgos, tiek turēti atsevišķi no kaušanai audzētiem dzīvniekiem.

Cūkai nav bijis nekādu ārēju slimības pazīmju. Ministrijā pieļauj iespēju, ka tā varēja inficēties no kāda gadatirgus, ko apmeklēja aptuveni 1,8 miljoni cilvēku, apmeklētāja.