Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis: Šķēli politikā atgriezties mudināja rūpes par valsti

Ekspremjers Aigars Kalvītis (TP) uzskata, ka Andrim Šķēlem bijuši vairāki iemesli, lai atgrieztos politikā.

Sarunā ar aģentūru BNS Kalvītis norādīja, ka Šķēli atgriezties politikā, pirmkārt, mudinājušas rūpes par valstī notiekošo, otrkārt, Tautas partijas neveiksmes, bet, treškārt, politiķa personīgās rakstura īpašības un no tā izrietošā vēlme pieņemt jaunus izaicinājumus.

«Tur ir vairākas motivācijas. Pirmkārt, viņam kā lielam uzņēmējam, kuram daudzi projekti ir saistīti ar valsts politisko stabilitāti un Latvijas ekonomisko stāvokli, sāp viss, kas pašlaik notiek valstī. Šobrīd Latvijas reputācija finanšu jomā ir pilnībā sagrauta. Var teikt, mēs vairs neesam saimnieki savā zemē. Mēs pat nevaram noteikt, kur mēs varam pašlaik tērēt savu naudu, turklāt mūs spiež aizņemties naudu, par kuras izmantošanu mēs nevaram pieņemt nekādus lēmumus. Šīs lietas ir tās, kuras pirmās nospiež uzņēmēju. Tā nu rodas jautājums: kas tad īsti notiek, mēs esam valsts vai arī tikai tāda vasaļvalsts, kura izpilda rīkojumus «no augšas»?» sacīja Kalvītis.

Otra motivācija Šķēlem atgriezties politikā varētu būt tā, ka viņš savulaik izveidoja Tautas partiju, kura pēdējo 10–12 gadu laikā bija ietekmīgs politisks spēks. «Taču pēdējās pašvaldību vēlēšanas pierādīja, ka mēs pat nevarējām pārvarēt 5% robežu. Ņemot vērā, ka viņš ir šīs partijas dibinātājs un veidotājs, es domāju, ka viņam nav vienaldzīgs tas, kas notiek ar Tautas partiju. Tāpat viņam nav vienalga, vai Latvijas parlamentā būs pārstāvēta konservatīvā politika, jo pašlaik neviena cita partija nepretendē uz konservatīvas partijas statusu.»

«Treškārt — Šķēle ir Šķēle, viņam patīk pieņemt lielus izaicinājumus,» norādīja Kalvītis. Tomēr, pēc Kalvīša domām, atgriezties politikā pēc tik ilga pārtraukuma, turklāt, ar visu to bagāžu, kāda nu ir bijusi, nebūs viegli: «Tas būs ļoti grūts process. Tādējādi no viņa puses šāda lēmuma pieņemšana uzskatāma par lielu drosmi.»

Jautāts, vai Šķēle valdībā varētu ieņemt arī ministra portfeli vai šāds amats viņa mērogiem būs par mazu, Kalvītis norādīja, ka politika vispār ir kompromisu lieta.

«Lai tu iegūtu premjera krēslu, tev jāuzvar vēlēšanās, kā tas reiz sanāca man. Ja Tautas partija neuzvar vēlēšanās, viss atkarīgs no tā, kādas vienošanās tiks panāktas koalīcijā. Iespējams, šīs vienošanās mums nenāks par labu. Tāpēc es domāju, ka viņš [Šķēle] ir gatavs ieņemt arī kāda ministra amatu. Tomēr tas ir politiskā kompromisa un sarunu rezultāts. Tu nevari būt tikai pirmais vai otrais. Ja tu atgriezies, lai strādātu un kaut ko mainītu, tev vajag pielikt savu roku arī caur daudziem citiem instrumentiem,» pārdomās dalījās Kalvītis.