Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ĀM brīdina: daudz viltus darba sludinājumu ir «draugiem.lv»

Viltus darba piedāvājumu ārzemēs skaits pēdējā laikā pieaug ļoti strauji, un īpaši daudz šādu piedāvājumu ir populārajā portālā «draugiem.lv». Par to brīdina Ārlietu ministrijas (ĀM) Juridiskās un konsulārās direkcijas vadītāja Alda Vanaga.

Vanaga žurnālistiem trešdien pastāstīja, ka viltus sludinājumi «draugiem.lv» fiksēti vairāki, turklāt uz šādiem piedāvājumiem cilvēki «iekrīt». «[draugiem.lv] bijuši sludinājumi par darba iespējām Spānijā, Vācijā. Cilvēki darba piedāvātājam iemaksā naudu, paši saviem spēkiem nokļūst valstī, kur it kā gaidāms darbs. Cilvēki piekrīt šādiem vilinošiem, bet viltus darba piedāvājumiem,» pauda ĀM Juridiskās un konsulārās direkcijas vadītāja.

Esot gadījumi, kad izvēlētajā valstī darba nav vispār vai darba ņēmējs tiek nodarbināts nelegāli, turklāt beigās nesaņem arī atalgojumu.

Vanaga vērš uzmanību arī uz cilvēku lētticību: «Situācija ir kā 90. gadu sākumā. Cilvēki domā, ka krāpnieki ir pie mums Latvijā, bet nav nekur citur ārzemēs.»

Ārlietu ministrija aicina cilvēkus ļoti rūpīgi izvērtēt darba piedāvājumu — ideālā variantā darba līgumu ar uzņēmēju ārvalstīs jau parakstīt Latvijā. Būtiski, lai tas būtu tulkots dzimtajā valodā. Iedzīvotāji bieži brauc uz valstīm, bet nepārvalda tās valsts valodu.

Ministrija arī atgādina, ka Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs nelaimē nonākušiem tautiešiem finansiālu palīdzību nesniedz. «Pārstāvniecības naudu nevarēs izsniegt pat atpakaļceļam,» sacīja Vanaga.

Savukārt Nodarbinātības Valsts aģentūras vadītāja Baiba Paševica sacīja, ka cilvēkiem bieži nākoties izskaidrot pavisam elementāras lietas. Tomēr viņa uzvēra, ka noteikti jājautā pēc informācijas, nekādā gadījumā no tā nav jāvairās.

Darba meklētāji tiek apkrāpti gan individuāli, gan grupās, turklāt pakrāpto skaits pēdējā laikā pieaug ievērojami. Viltus darba piedāvājumus sniedz arī dažādas firmas, kurām nav licences vai tā tikusi anulēta.

Patlaban Nodarbinātības Valsts aģentūra piedāvā 66 licencētu firmu darba piedāvājumus ārvalstīs. «Šīs firmas ir uzticamas,» pauda Paševica, atklājot, ka 17 firmām šogad atļaujas iekārtot cilvēkus darbā ārzemēs ir anulētas.

Portāla «draugiem.lv» radošais direktors Guntars Meluškāns gan portālam «Apollo» norāda, ka «draugiem.lv» nav sludinājumu. «Acīmredzot ĀM speciāliste ir domājusi sludinājumus portālā «zip.lv».»