Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tuvajos Austrumos ceļ tiltu par trim miljardiem dolāru

Tuvajos Austrumos turpinās aktīvs darbs pie «Draudzības tilta» starp Kataras un Bahreinas valsti grandiozā celtniecības projekta. Paredzēts, ka tilta garums būs 40 kilometru, kas padarīs to par visgarāko tiltu pasaulē.

Pateicoties jaunajai transporta artērijai, ceļš, pārvietojoties ar automašīnu no vienas valsts uz otru, aizņems nevis ierastās četras stundas, bet gan tikai 30 minūtes. Orientējošā automašīnu diennakts plūsma būs 10 000–12 000. Bahreinas un Kataras varas orgāni cer, ka jaunais tilts dos papildu impulsu ekonomiskās aktivitātes attīstībai viņu reģionā. Un tāpēc objekta tāmes vērtība — trīs miljardi ASV dolāru — viņus absolūti nesatrauc. Kā mēdz teikt: mērķis attaisno līdzekļus! Starp citu, tie ir salīdzinoši nelieli līdzekļi, ja atceramies, ka Rīgas Dienvidu tilts (ar visām kredītu izmaksām) nodokļu maksātājiem izmaksās vairāk nekā vienu miljardu ASV dolāru.