Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzvaras parkā varētu uzstādīt panorāmas ratu

Uzvaras parkā, varētu uzstādīt panorāmas apskates ratu, aģentūra BNS trešdien uzzināja Rīgas domes (RD) Investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomes sēdē.

Atrakciju nomas kompānijas «Lec un minies» valdes priekšsēdētājs Ojārs Brics informēja, ka uzņēmums kopā ar Vācijas partneriem vēlas uzstādīt Rīgā panorāmas ratu, kas galvenokārt paredzēts tūristiem, un vēlas pašvaldības palīdzību labākās vietas meklējumos. Kā iespējamās vietas, kur rats varētu atrasties, Brics minēja Uzvaras parku, Mežaparku, Centrāltirgu un AB dambi.

Brics pavēstīja, ka panorāmas ratiem pieejami vairāki augstumi - 40, 50 un 60 metru, no kuriem augstākais maksā 5,5 miljonus eiro (3,865 miljonus latu). Rata uzstādīšanai nepieciešami aptuveni 600 kvadrātmetru. Ņemot vērā lielās investīcijas, investors vēlas to uzstādīt vismaz uz 15-20 gadiem, piebilda Brics.

Rīgas vicemērs un padomes priekšsēdētājs Ainārs Šlesers norādīja, ka kopumā ideja ir laba, tikai ratam jābūt atbilstošas kvalitātes. Kā iespējamās vietas viņš uzreiz noraidīja Centrāltirgu, kā arī Mežaparku un AB dambi - Mežaparkā var uzstādīt mazāku ratu, kas domāts vairāk izklaidei, savukārt tūristiem svarīgi piedāvāt arī skaistu skatu, skaidroja Šlesers.

Savukārt Uzvaras parks ir diezgan piemērots, jo tā apkārtnē ir arī sabiedriskais transports un ir iespējams novietot privātos transportlīdzekļus. Pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe kā piemērotu vietu arī minēja Uzvaras parku, kā arī vietu starp Dienvidu un Salu tiltu un Mežaparku. Viņš atzina - ja ratu vēlas novietot pašā Rīgas centrā, saskaņošanas process būs ļoti sarežģīts.

Kopumā padome atbalstīja panorāmas rata uzstādīšanu, aicinot privāto kompāniju par prioritāru vietu noteikt Uzvaras parku un iesniegt jau konkrētu priekšlikumu.

Padome konceptuāli atbalstīja arī Rīgas kino fonda un filmu komisijas veidošanu, kas noteiks, kādas filmas ārvalstu kompānijas var uzņemt Rīgā. Šlesers klāstīja, ka ir svarīgi izvērtēt, vai Rīga ir gatava piesaistīt ārvalstu kompānijas, lai tās uzņemtu atsevišķas ainas Rīgā, tādējādi radot jaunu biznesu. Šlesera ārštata padomnieks ekonomikas un attīstības jautājumos Georgs Lansmanis norādīja, ka iepriekš bija pieteiktas jau septiņas filmas, savukārt, kad pilsētas vicemērs sāka runāt atklāti par iespēju šādam biznesam, pieteicās vēl trīs filmas.

Tāpat padome izskatīja priekšlikumus, kas paredz uzlabot preču piegādi Vecrīgā. Priekšlikumi izstrādāti, sadarbojoties RD Satiksmes un transportu lietu komitejas vadītājam Nikolajam Zaharovam, RD Satiksmes departamentam un «Rīgas Piena kombinātam» (RPK). Tie paredz pagarināt piegādes laiku un paplašināt piegādes zonu, kā arī citus uzlabojums. RPK padomes priekšsēdētāja vietnieks Atis Sausnītis pauda gandarījumu par pašvaldības ātro reakciju un piebilda - ja šie priekšlikumi stāsies spēkā, tas atvieglos vairāku ražotāju dzīvi.

Izskatot priekšlikumus medicīnas tūrisma veicināšanai pilsētā un par izstādi «Ražots Latvijai», Šlesers privātajiem uzņēmējiem norādīja, ka dome viņu ieceres var atbalstīt tikai morāli, jo ar biznesu ir jānodarbojas pašiem. «Medical Travel Riga. Com.», kas vēlas attīstīt medicīnas tūrismu pilsētā, Šlesers ieteica vērsties pie Rīgas tūrisma attīstības biroja, lai Rīgas reklāmas kampaņās tiktu iekļauti arī medicīnas tūrisma pakalpojumi. Šlesers gan piebilda, ka privātajiem uzņēmējiem ir jāsadarbojas arī ar citām kompānijām, kas plāno attīstīt medicīnas tūrismu.

Jau vēstīts, ka augusta beigās RD atbalstīja Investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomes izveidošanu, kuras priekšsēdētājs būs Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers. Šī bija padomes otrā sēde. Pirmajā sēdē padome atbalstīja trošu tramvaja projektu pilsētā, kā arī piedalīšanos nekustamo īpašumu izstādē un regatēs.

Padomes uzdevums ir sekmēt labvēlīgas vides izveidošanu publiskās un privātās partnerības projektu īstenošanai un veicināt šīs partnerības izmantošanu, piesaistot privāto kapitālu publiskās infrastruktūras izbūvei un publiskajiem pakalpojumiem, kā arī nodrošināt informatīvo saikni starp Rīgas domi, valdību, citām pašvaldībām, uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām pilsētas attīstības koordinācijas un vadības jautājumos.