Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tirgotāji vairāk nekā 2000 vietās gatavi pārņemt pasta funkcijas

Tirgotāji vairāk nekā 2000 vietās Latvijā ir gatavi pārņemt pasta nodaļu funkcijas, biznesa informācijas portālu «Nozare.lv» informēja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusevičs.

Danusevičs uzsvēra, ka, pasta nodaļu pakalpojumu sniegšanai izmantojot par starpniekiem veikalus, Latvijas Pasts varētu ievērojami samazināt savas izmaksas par šiem pakalpojumiem un gūt papildu ienākumus.

LTA veiktie aprēķini liecina, ka veikalu izmantošana par starpniekiem pasta pakalpojumu sniegšanā ļautu ietaupīt 50 miljonus latu, jo pastā nebūs jāveic iepriekš plānotie ieguldījumi, kā arī samazinātos zaudējumi, toties augtu ienākumi.

Tirgotāji ir gatavi pakalpojumus sniegt par tiem pašiem tarifiem, par kuriem jau pašlaik tiek sniegti pasta pakalpojumi.

Patlaban minimālais vienas pasta nodaļas apgrozījums saskaņā ar Danuseviča teikto ir 50 lati mēnesī, tāpēc tirgotāji varētu nodrošināt vismaz 100 000 latu apgrozījumu mēnesī.

«Uzskatām, ka šis valstij būtu ļoti izdevīgs risinājums, lai saglabātu pakalpojumu sniegšanu reģionos un uzlabotu arī mazo un vidējo veikalu situāciju reģionos,» sacīja LTA prezidents, uzsverot, ka mazajiem veikaliņiem ir arī nozīmīga sociālā funkcija nelielajās apdzīvotajās vietās, jo, «slēdzot veikalus, nereti zūd arī apdzīvotās vietas».

Šāda pasta funkciju pārņemšana ļautu saglabāt virkni mazo veikaliņu, skaidroja Danusevičs, pieļaujot iespēju, ka nākotnē tirgotāji varētu pārņemt arī pasta piegādi reģionos.

Biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» Latvijas tirgotāju kooperācijā «Aibe» uzsvēra, ka tā atbalsta Latvijas Pasta ieceri reģionos pasta pakalpojumu veikšanai piesaistīt starpniekus, un pauda ieinteresētību sadarboties, kā arī pārrunāt iespējamos sadarbības modeļus.

«Aibe» ir viens no lielākajiem mazumtirdzniecības veikalu tīkliem Latvijā pēc tirdzniecības vietu skaita, un 80% tīkla veikalu atrodas tieši lauku apvidos visā Latvijā, tāpēc «Aibes» izpilddirektors Egidijus Aļeiņikovas uzskata, ka kooperācija ir ļoti piemērots partneris Latvijas Pastam šīs ieceres īstenošanā.

Kā ziņots, arī Latvijas degvielas tirgotājs AS «Virši-A» pozitīvi vērtē Latvijas Pasta valdes sēdē atbalstīto uzņēmuma attīstības scenāriju, kas paredz pasta pakalpojumu sniegšanai lauku apvidos piesaistīt starpniekus, arī DUS.

«Ir skaidrs, ka šobrīd šis projekts lielā mērā ir tikai idejas līmenī, bet «Virši-A» noteikti būtu ieinteresēts iespējamā sadarbībā ar Latvijas Pastu,» biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» sacīja «Virši-A» valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

Tā kā «Virši-A» savu darbību izvērsuši tieši Latvijas reģionos, attīstot degvielas uzpildes staciju tīklu ar 30 DUS, abām pusēm saistošs risinājums esot iespējams.

«Protams, šobrīd ir grūti runāt par konkrētām sadarbības formām praksē, jo tas atkarīgs no pakalpojumiem, kurus tieši varētu uzticēt DUS, tomēr ir skaidrs, ka reģioniem kopumā šāds modelis, kad pasta pakalpojumus sniedz starpnieki, varētu būt piemērots, vienlaicīgi ļaujot saglabāt Latvijas Pasta pakalpojumu pieejamību klientiem un optimizējot izmaksas,» uzsver Riekstiņš.

Latvijas Pasta vēlēšanās optimizēt savu darbību ir vērtējama kā loģisks solis, biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» atzīst lielveikalu tīklu «Iki» un «Cento» mārketinga vadītāja Indra Svikle.

Vērtējot Latvijas Pasta valdes sēdē atbalstīto uzņēmuma attīstības scenāriju, kas paredz pasta pakalpojumu sniegšanai lauku apvidos piesaistīt starpniekus, arī veikalus, Svikle sacīja: «Saprotama ir Latvijas Pasta vēlēšanās optimizēt savu darbību, un starpnieku piesaisti vērtēju kā loģisku un atbalstāmu soli, jo tas parāda, ka tiks meklētas alternatīvas, pirms pieņemt, iespējams, lēmumu pilnībā atteikties no pakalpojuma sniegšanas kādā reģionā tikai tāpēc, ka nodaļas uzturēšana ir pārāk dārga.«

«Jāsaprot Latvijas Pasta starpniekiem novirzāmie pakalpojumi un uzdevumi. Ja runa ir par izmaksu samazināšanu uz telpu rēķina, tad, nenoliedzami, veikalu tīklā var izveidot pasta centru par draudzīgu nomas maksu, bet, ja ar starpniecības servisu tiek saprasta arī konkrētu pakalpojumu nodrošināšana, tad ideju ir pāragri cilāt, nezinot apjomus,» skaidroja mārketinga vadītāja.

Kā ziņots, šodien tiks atsākta 19.oktobrī pārtrauktā Latvijas Pasta akcionāru sapulce, kurai jālemj par Pasta bankas projekta pārtraukšanu.

Pārtraukums tika izsludināts, lai saņemtu precizējumus no pasta valdes par iesniegto attīstības plānu, biznesa informācijas portālu «Nozare.lv» informēja Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Eida.

Latvijas Pasta valde atbalstījusi uzņēmuma attīstības scenāriju, kas paredz atteikties no Pasta bankas projekta.

Latvijas Pasta valdes sēdē atbalstītais uzņēmuma attīstības scenārijs paredz daļēji saglabāt klientu apkalpošanas funkcijas, būtiski pilnveidot uzņēmuma darbību, kā arī ieviest jaunus un attīstīt esošos pasta pakalpojumus. Pasta pakalpojumu sniegšanai lauku apvidos paredzēts piesaistīt starpniekus - veikalus, degvielas uzpildes stacijas (DUS), bibliotēkas, valsts vai pašvaldību iestādes.

Pasta bankai alternatīvs uzņēmuma attīstības scenārijs tika izstrādāts Ministru kabineta uzdevumā, jo noteiktajā termiņā nav veiktas sadarbības līgumā ar projekta stratēģisko partneri SIA «Mono» paredzētās darbības. Tostarp noteiktajā termiņā nav noslēgts uzņēmuma pārejas līgums, kas noteiktu pasta nodaļu nodošanas kārtību kopīgi dibinātajai AS «Latvijas pasta nodaļu tīkls».

Latvijas Pasta kapitāldaļu turētāja ir Satiksmes ministrija.