Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Apollo» videočatā viesojās Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš

[s:28311] viesojās Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš. Portāla lietotāji, esiet laipni aicināti uzdot savu jautājumu par samilzušajām problēmām — [s:28312], arvien vairāk cilvēku pārceļas dzīvot un strādāt uz ārvalstīm.

Par pēdējā laika spilgtākajiem politiķu izteikumiem* intervijās ārvalstu medijiem un to ietekmi uz Latvijas tēlu citviet pasaulē Latvijas institūta direktoru Ojāru Kalniņu iztaujās «Apollo» ziņu redaktore Kristīne Bērziņa.

*Bijušais finanšu ministrs Atis Slakteris (TP) demonstrē savu (ne)kompetenci intervijā «Bloomberg TV». Vienas intervijas laikā viņam izdevies pateikt veselas trīs leģendāras frāzes. Teiciens «My answer will be, but I will not say» («Mana atbilde būs, bet es neteikušu») un «We will be pretty taupīgi» («mēs būsim visnotaļ taupīgi») droši vien vēl ilgi paliks tautas atmiņā, tāpat kā Slaktera atbilde uz ASV finanšu telekanāla «Bloomberg TV» žurnālistes jautājumu, kas Latviju ir novedis līdz ekonomiskajai krīzei. «Nothing special,» («nekas īpašs») noteica Latvijas finanšu ministrs.

*Pašreizējais tieslietu ministrs, toreiz iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) bija pamanījies apvainot veselu tautu. Kā vēstīja LETA, Segliņš, komentējot pēdējā laikā jau par «tradīciju» izveidojušos situāciju, ka ārvalstu viesi mēdz nokārtot dabiskās vajadzības pie Brīvības pieminekļa, žurnālistiem sacīja: «Cūkas tie angļi. (..) Viena sušķīga, cūcīga tauta!» Vēlāk ministrs gan taisnojās, ka noticis pārpratums — viņš par cūku nosaucis konkrētu pieminekļa apčurātāju, kurš bija Lielbritānijas pilsonis, vēstīja laikraksts «Diena».

*Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) oktobra sākumā visnotaļ neveikli atbildējis zviedru žurnālistiem par to, kādas būs Latvijas valdības sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem tuvāko divu mēnešu laikā. Ministra teiktais varētu izklausīties apmēram šādi: «Esmu pārliecināts, ka valsts iekšienē un starp partneriem mums ir pieņemti labi problēmas risinājumi diviem mēnešiem. Nedomāju, ka īpaši šodien jāveic kādas izmaiņas. Varam viegli kontaktēties.»

*Daudzviet Latvijā pedagogus aizvainojis izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) teiktais intervijā Zviedrijas telekanālam «Kunskapskanalen», kurā ministre atzinusi, ka Latvijas skolotāji ir slinki. Vēlāk gan Koķe sacīja, ka ir sašutusi par savu vārdu interpretāciju.