Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atzīst mēbeļu ražotnes «Sāga» maksātnespēju

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien atzina par maksātnespējīgu mēbeļu detaļu ražotni SIA «Sāga».

«Sāgas» maksātnespējas process pasludināts no maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas dienas, proti, no šā gada 23.septembra, informēja tiesā.

Tiesas spriedums nav pārsūdzams.

 «Sāgas» maksātnespēju tiesā pieprasīja SIA «Saga Trade».

Par «Sāgas» administratoru pēc maksātnespējas administrācijas ierosinājuma tika iecelts Ints Goldmanis.

«Saga

Group» ietilpst uzņēmumi SIA «Sāga» un SIA «Laiko», kuru produkcija tiek eksportēta uz Eiropas Savienību, ASV, Japānu un Austrumeiropas valstīm. Uzņēmumu grupa nodarbina vairāk nekā 550 cilvēkus pārsvarā Mālpils un Tukuma novadā.

Pēc «Firmas.lv» datiem, SIA «Sāga» ir ražotne Tukumā. SIA «Sāga» no šā gada februāra pilnībā pieder SIA «Druveļi». Uzņēmuma valdes locekļi ir Vitālijs Judins un Jurijs Azarovs.

2007.gadā SIA «Sāga» neto apgrozījums bijis 3,93 miljoni latu, bet peļņa - 370 000 latu, liecina «Firmas.lv» informācija.

Grupa «Sāga» ir sešu uzņēmumu apvienība ar 100% Latvijas kapitālu. Grupas izveide ar vienotu nosaukumu «Saga Group» tika pabeigta 2008.gadā. Grupā tika iekļauti uzņēmumi «Laiko», «Sāga», «Tuko T», «Chair Baltic», «Saga logs» un «Druveli».

Apvienošanas gaitā radās grupa ar vairāku struktūru pārvaldes sistēmu, kā arī tika apvienota dažādu uzņēmumu pieredze un kreatīvās idejas. Grupa «Sāga» ir uzņēmums ar kopējo ražošanas platību 40 000 kvadrātmetru, vairāk nekā 650 darbiniekiem un sadarbības partneriem 24 pasaules valstīs.

Mēbeļu detaļu izgatavošanu no liekti līmēta finiera Latvijā sāka 1988.gadā. Grupa «Sāga» tagad piedalās pasaules tirgū ar oriģināliem dizaina risinājumiem, liekti līmētu detaļu un korpusa mēbeļu ražošanu, kā arī ar tirdzniecību.