Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Politiskā situācija ir labvēlīga ekonomisko attiecību veidošanai ar Krieviju

Patlaban politiskā situācija ir labvēlīga Latvijas ekonomisko attiecību veidošanai ar Krieviju, jo abas valsts ir parādījušas, ka ir gatavas konstruktīvam dialogam.

Šādu viedokli biznesa informācijas portālam «Nozare» pauda Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidents, Latvijas-Krievijas sadarbības padomes priekšsēdētājs, uzņēmējs Vasilijs Meļņiks.

Meļņiks uzsver, ka no Latvijas un Krievijas amatpersonu sarunām uzņēmēji gaida priekšlikumus konkrētiem sadarbības projektiem, kas sniegtu ekonomisku ieguvumu abām pusēm.

Turpmākajās abu valstu līderu sarunās ir jāapspriež tādas sadarbības jomas kā, piemēram, tranzīta attīstība - dzelzceļa līniju sadarbības projekti, kravas mašīnu pierobežas tranzīta jautājumu risināšana un sadarbība enerģētikas projektos.

Kā vienu no projektiem, kuru būtu iespējams attīstīt jau tuvākajā laikā, Meļņiks min dzelzceļa elektrifikācijas projektu, kas paredzētu pāreju no dīzeļdegvielas dzelzceļa transporta uz elektrisko dzelzceļa transportu. Tas prasītu pārdomātu, prognozējamu un stabilu partnerību nākamo 15 gadu laikā.

Lai to ieviestu, abām pusēm ir jāvienojas par investīcijām, jāprognozē tranzīta apjoms un jāparedz tā pieaugums.

Ja būs iespējams vienoties par šāda veida investīciju un attīstības projekta ieviešanu, tad gan Latvijas, gan Krievijas uzņēmēji varēs samazināt pārvadājumu tarifus un piegādes laikus kravām, skaidro LDDK viceprezidents, norādot, ka šāda projekta veiksme ir atkarīga no abu partneru stabilām attiecībām un par šādu praksi var pārliecināties, vērtējot Somijas un Krievijas sadarbību tranzīta biznesa attīstībā.

Otrs būtisks abpusēju investīciju un attīstības projekts ir pierobežas tranzīta punktu sakārtošana un jaunu veidošana, paplašinot kravu transporta iespējas pārvietoties pāri robežai un samazinot pārvietošanās laiku šajā piegādes ceļa posmā.

Tāpat ir jārisina jautājumi, lai pēc iespējas ātrāk varētu parakstīt divus uzņēmējiem ļoti būtiskus līgumus - par izvairīšanos no nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas un līgumu par investīciju veicināšanu un aizsardzību.

Kā ziņots, ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) no 19.novembra līdz 20.novembrim dosies darba vizītē uz Maskavu.

Kampara vizīte Maskavā notiks pēc Krievijas transporta ministra Igora Levitina ielūguma.

Vizītes laikā ministrs piedalīsies starptautiskā konferencē par transporta jautājumiem.

Tāpat viņam iecerēta tikšanās ar Krievijas Ekonomiskās attīstības ministri, lai pārrunātu abu valstu ekonomiskās sadarbības jautājumus, tai skaitā Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas Muitas savienības izveidi no 2010.gada 1.janvāra un kā tā ietekmēs savstarpējo tirdzniecību ar Latviju, un Latvijas uzņēmējiem, kas darbojas Maskavā.