Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: Vīganta neapstiprināšana grauj tiesu varas neatkarību

Aizdomas par Saeimas balsojuma patiesajiem motīviem, neieceļot amatā tiesnesi Māri Vīgantu, grauj tiesu varas neatkarību, uzskata Valsts prezidents Valdis Zatlers.

«Izskanējušie deputātu komentāri par iespējamiem balsošanas motīviem tiesneša Vīganta neapstiprināšanas gadījumā nav saprotami. Aizdomas par Saeimas balsojuma patiesajiem motīviem grauj tiesu varas neatkarību,» Zatlera viedokli aģentūrai BNS pauda prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa.

Prezidents arī norādījis, ka prasības Augstākās tiesas (AT) tiesneša amata kandidātam nosaka likums. Turklāt likumā ir teikts, ka AT priekšsēdētājs izvirza AT tiesneša amata kandidātu, pamatojoties uz Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinumu.

Tāpat Zatlers atkārtoti uzsver, ka prezidenta tiesību paplašināšana nominēt un apstiprināt vairākas svarīgas amatpersonas veicinātu šā procesa depolitizāciju.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien noraidīja lēmuma projektu, kas paredzēja par AT tiesnesi iecelt Māri Vīgantu, vienlaikus atbrīvojot viņu no Administratīvās apgabaltiesas tiesneša amata.

Par šo lēmuma projektu balsoja 26 deputāti, pret bija 43, bet atturējās 14 tautas kalpi. Balsojums bija aizklāts.

Vīgants savulaik nolēma apcietināt Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Medijos izskanējuši minējumi, ka šis balsojums bijusi atriebība par minēto lēmumu.

Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība uzskata, ka Saeimas lēmums pretēji Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinumam neapstiprināt amatā Māri Vīgantu ir atriebība par likuma ievērošanu un pārkāpj tiesneša personiskās neatkarības principu.

Savukārt AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pagaidām nekomentē Saeimas lēmumu neapstiprināt Vīgantu tiesneša amatā.