Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauns pieteikums sporta arhitektūrā

Sporta būves jau sen pārstājušas pildīt tikai savas tiešās funkcijas. Šodien tās ir īsti arhitektūras mākslas darbi, kas piesaista sev tūristu uzmanību. Daljanas pilsētas (Ķīna) stadions «Dalian Shide Stadium» paredz nākotnē sev lielu skaitu cienītāju. Pagaidām tas eksistē tikai uz papīra, bet skice jau radusi atbalstu no pasūtītāja puses.

Projekta autori – amerikāņu kompānija «NBBJ Architects» – radījuši tik oriģinālu koncepciju, ka pienācis laiks atzīt: šādas sporta būves pasaule vēl nav redzējusi. Arhitekti atteikušies no stadioniem tik ierastā kausa, harmoniski iekļaujot sporta arēnu apkārtējā ainavā un nodrošinot garāmgājējiem iespēju vērot tajā notiekošās sporta batālijas.

Spriežot pēc skicēm, tiks radīts iespaids, ka «Dalian Shide Stadium» aug tieši no zemes. Šo ilūziju uztur divas ārsienas, kuras sedz stikls un zaļie augi. Neparasts būs arī jumts – kabeļu un vējā plīvojošo audumu sistēma, kas, pēc autoru ieceres, sadalīs gaisa plūsmas arēnas iekšienē. Stadiona standartietilpība – 40000 vietu. Bet nepieciešamības gadījumā šis skatītāju skaits varētu tikt palielināts par 15000.