Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperts: mājokļa nodoklis problēmas neatrisinās

«Valdības lēmums ieviest mājokļa nodokli 0,1% apmērā no objekta kadastrālās vērtības problēmas neatrisinās,» uzskata «Swedbank» ekonomists Mārtiņš Kazāks, raksta laikraksts «[s:28344]».

«Daudz runāts par to, ka mājokļa nodokli vajadzēja ieviest jau sen. Pašreizējais lēmums ieviest mājokļa nodokli 0,1% apmērā no objekta kadastrālās vērtības problēmu neatrisina — ieņēmumi no šā nodokļa būs niecīgi — no pieciem līdz septiņiem miljoniem latu,» uzskata eksperts.

Kas attiecas uz motivāciju — ja nodokļa slogs ir tik niecīgs, tad vēlme savest kārtībā pussabrukušās ēkas un atgriezt tās tirgū, būs vāja. Tāpat nesaruks spekulāciju skaits tirgū.

Eksperts atzīmējis, ka lielu lomu šeit spēlē sociālais aspekts, jo maznodrošinātajiem iedzīvotājiem it kā nebūs jāmaksā augsti nodokļi. Taču tā ir maldīga ilūzija. Kazāks uzskata, ka daudz saprātīgāks lēmums būtu ieviest daudz lielāku nodokļa likmi un atbalstīt mazturīgās ģimenes, piemēram, atļaujot pašvaldībām šīm personām piemērot mazākas likmes.