Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par (ne)aizmirstajiem nemieriem Bauskā

Acīmredzot Lato Lapsam ir kāda nepatika pret Valsts policijas (VP) struktūrām, ļoti rūpīgi pētot VP ikdienas darbu. Bauskas lieta velkas jau divus mēnešus, un vienīgais, kurš uztur to pie dzīvības, ir Lato.

Kas tad īsti notika Bauskā? Notika nesankcionēts mītiņš, bloķējot satiksmi. Mītiņš notika vairākas stundas, izrunājās visi, kuri vēlējās, un vietējās policijas darbinieki palūdza atbrīvot braucamo daļu, kas netika pildīts. Tikmēr izveidojās lielas rindas no tālbraucējiem un visiem citiem, kuri bija nolēmuši doties līdz Lietuvai vai brauca uz Rīgu. Redzot, ka situācija pati no sevis neatrisināsies, uz Bausku tika nosūtīta specvienība «Alfa», kas ir speciāli gatavota kārtības uzturēšanai. Ar saviem tiešajiem pienākumiem tā tika veiksmīgi galā, atbrīvojot braucamo daļu no mītiņa dalībniekiem. Fizisks spēks netika izmantots — cilvēkus laipni palūdza un maigi pastūma malā. Viss.

Sacelta brēka bija saprotama augustā/septembrī, kad tas notika emociju iespaidā. Tomēr ar laiku, ar vēsu prātu paanalizējot, nevienam vairs nebija nekādu pretenziju. Izņemot, protams, Lato. Par ko tad tā uztraucās tautas aizstāvis? Par to, ka tika aizsūtīta «Alfa»? Bet tā ir tās funkcija. Par to, ka personīgi Lato neviens nebija informējis, tieši kurš aizsūtīja «Alfu»? Diemžēl neredzu īpašas vajadzības informēt atsevišķus sabiedrības pārstāvjus par katru VP darbību, jo tikpat labi jājautā par visām patruļām, kuras tiek norīkotas ikdienā. Un jābūt līdz galam precīzam — Lato jau saņēma atbildi no VP, kur tika norādīts, ka pavēli atdeva VP vadība, kas arī būtu Valdis Voins.

Pašlaik pasniegt šo informāciju kā sensāciju un likt kā svarīgāko ziņu ir, mazākais, šaubīgi. Kādu reakciju sagaida Lato? VP vadības maiņu? Ministres demisiju? Atvainošanos? Uz tilta bija pārdesmit cilvēku, savukārt cik palika gaidot bezdarbībā darba dienas vidū? Demokrātija paredz ne vien tiesības, bet arī pienākumus. Viens no pienākumiem būtu citu interešu ievērošana. Vai Bauskas iedzīvotāji ievēroja pārējo intereses? Nē. Es atbalstu protestus, es atbalstu Bauskas iedzīvotāju vēlmi saglabāt gan slimnīcu, gan mūzikas skolas, bet es arī atbalstu citu cilvēku, it īpaši uzņēmēju, saimnieciskās darbības netraucēšanu.

VP darbinieki tiek vainoti savu pienākumu godprātīgā veikšanā, neraugoties uz zemo samaksu — galvenā tēze būtu «PRET TAUTU». Janvārī bija pret tautu, Bauska pret tautu — jebkura darbība, kas saistās ar nesankcionētu mītiņu savaldīšanu, tiek uztverta neveselīgi asi! Bieži komentāros izskan aicinājums policijai nostāties TAUTAS pusē… Tas ir anarhijas sākums, valsts pastāvēšanas beigas. Cilvēkiem katram individuāli jāuzņemas atbildība par to, kas notiek valstī, un, pārdomājot iepriekšējo gadu pieredzi, nākamgad jāvēl. Un nevajadzētu cerēt uz mesijas atnākšanu.

Manā skatījumā pašam rakstam vērtības nav nekādas. Vispirms jāsecina, ka informācijas aktualitāte ir zema, ko var secināt palasot komentārus — lielākas uzslavas ieguvis foto attēls, kuram gan, jāatzīst, nav nekā kopīga ar ziņas saturu. Pārējie komentāri ir klasiskā veidā sadalījušies «par» un «pret».