Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP Saeimas vēlēšanās pretendēs vismaz uz 15% vēlētāju balsu

Veiksmīgi strādātu politikā, parlamenta vēlēšanās jāsavāc vismaz 10% vēlētāju balsu, bet Tautas partija (TP) pretendēs vismaz uz 15%, intervijā aģentūrai BNS pavēstīja viens no TP līderiem Aigars Kalvītis.

Kalvītis arī nešaubās, ka, neskatoties uz sliktajiem reitingiem sabiedrībā, partijas dibinātāja Andra Šķēles vadībā TP būs nākamajā parlamenta sasaukumā. «Es nešaubos, ka Šķēles vadībā mēs tiksim iekšā,» viņš piebilda.

Viņš arī norādīja, ka vēlams, lai TP iegūtu vismaz 15% vēlētāju atbalsta.

«Tomēr, ja Šķēle uzņemsies partijas vadību un vēlēšanu kampaņas vadību... Vēlēšanu rezultāts lielā mērā būs atkarīgs no to cilvēku darba apmēra un līdzdalības, kuri piedalīsies kampaņā. Es pats pašlaik ar to tā īsti neplānoju nodarboties, tāpēc es to nevaru precīzi pateikt, bet domāju, ka mums ir visas iespējas to paveikt,» Kalvītis pauda pārliecību.

TP līderis arī uzsvēra, ka partiju reitingi vēl nenozīmē, ka tie izšķirs vēlēšanu iznākumu.

«Vēlēšanu iznākumu, manuprāt, izšķirs divas lietas - spēcīgas personības, un tādas personības, kuras spēs dot risinājumu pēdējo divu gadu laikā samilzušajām Latvijas ekonomikas problēmām. Šajā gadījumā Šķēlem ir visas iespējas dot šo piedāvājumu un uzrādīt politiskā līderisma pazīmes. Tāpēc patlaban reitingi nebūtu tas galvenais,» Kalvītis atzina.

Pēc viņa domām, īstā politiskā cīņa par vēlētāju balsīm sāksies nākamā gada pavasarī - martā vai aprīlī. «Tad jau būs redzams, vai partiju līderi spēs nest to atbildības slogu, kas uz viņiem gulsies, vai ne. Tādējādi reitingus būs iespējams uzlabot ļoti īsā laikā,» Kalvītis sacīja.

Vēl reitingi ir atkarīgi no tā, vai politiskais spēks izrāda «dzīvības pazīmes».

«Ja tu esi uz skatuves, ja uz tevi ir pavērsti visi prožektori un tu spēj piedāvāt ko tādu, kas spēj aizraut pārējos, tad par reitingu dubultošanu vai trīskāršošanu divu līdz triju mēnešu laikā nav runas. To pierāda arī nesenās vēlēšanu kampaņas. Tādējādi galvenais ir saturs un cilvēks, kas šo saturu nes,» Kalvītis paskaidroja.

Pašreizējā Saeimas sasaukumā Tautas partijai ir vislielākais deputātu skaits, proti, partiju parlamentā pārstāv 19 deputāti.