Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Devītklasnieki: Latvijas premjers ir Zatlers, Slakteris un Dombergs

Zatlers, Šlesers, Ušakovs, Slakteris un pat Dombergs — tādas ir devītklasnieku versijas par to, kurš pašlaik ir Latvijas premjers.

Piektdien notikušā 9.klašu zināšanu konkursa «Kas notiek?» pirmo apkopoto anketu rezultāti pārsteidz — jaunieši nav informēti, kas notiek Latvijā un ārvalstīs, turklāt, spriežot pēc nepareizajām atbildēm, viņiem arī trūkst izpratnes par sabiedrībā aktuālām norisēm, sestdien raksta «Diena».

Jaunieši atzīst: «iegāza» notikumi sportā un ārzemēs, bet vieglāki likušies jautājumi par Latviju.

Konkurss «Kas notiek?» šogad norisinājās jau 11.reizi. Ar katru gadu skolu interese par dalību tajā pieaug, secina tā galvenā organizatore «Dienas» Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Muhka. 1999.gadā konkursā piedalījās 64% skolu, bet šogad jau 94% — 739 skolas jeb vairāk nekā 21 tūkstotis devītklasnieku.

«Konkursa pirmajos gados jaunieši dzīvoja savu vecāku informācijas telpā, bet tagad viņiem izveidojusies sava informācijas telpa, kurā tiem notikumiem, ko mēs, pieaugušie, uzskatām par būtiskiem, nav vietas,» pauž Muhka.

Puikas parasti savāc punktus par sporta jautājumiem, bet meitenes — par kultūru un sabiedriskām aktualitātēm, ievērojusi Muhka. Tāpēc, īpaši domājot par meitenēm, konkursa organizatori iekļāvuši jautājumu par jauniešu kulta grāmatas «Krēsla» otro filmu, kā arī solārija apmeklējuma ierobežojumiem.