Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mācību centri: cilvēki pastiprināti apgūst grāmatvedības pamatus

Aizvien populārāki pēdējā laikā kļūst grāmatvedības kursi iesācējiem, kuros pamatiemaņas apgūst cilvēki, kas vēlas sākt uzņēmējdarbību, aģentūra BNS noskaidroja, aptaujājot kursu un apmācību organizētājus.

Grāmatvedības kursi guvuši necerēti lielu interesi, aģentūrai BNS pastāstīja mācību centra «LatConsul» vadītāja Ieva Alksnīte. «Lielākā daļa, kas apgūst grāmatvedības pamatus, ir privātpersonas, kuras pašas vēlas veidot uzņēmumu, bet vismaz sākotnēji nav gatavas maksāt par grāmatvedības pakalpojumiem,» viņa skaidroja.

Pieprasījums pieaudzis arī pēc semināriem par Eiropas Savienības struktūrfondu apguvi. Pēdējos mēnešos populārāki kļuvuši arī darba aizsardzības un ugunsdrošības kursi, kas uzņēmumu un valsts iestāžu darbiniekiem ir obligāti, taču parasti tiem piesakās tikai tad, kad to pieprasa Valsts darba inspekcija, norādīja Alksnīte un piebilda, ka zināmā mērā var secināt - pēdējā laikā inspekcijas kļuvušas intensīvākas.

Tieši pēc šādiem obligāti nepieciešamajiem kursiem ir lielākais pieprasījums valsts iestāžu segmentā, jo citu darbinieku apmācību tās pašlaik nevar apmaksāt, atzina Alksnīte.

Runājot par valodu kursiem, Alksnīte uzsvēra lielo pieprasījumu pēc vidējā līmeņa angļu valodas kursiem. Viņa apliecināja, ka lielā daļā gadījumu cilvēku nodoms, papildinot savas angļu valodas zināšanas, ir došanās strādāt ārpus Latvijas.

«LatConsul» vadītāja pastāstīja, ka arī norvēģu valodas kursi, kurus mācību centrs piedāvā salīdzinoši nesen, iemantojuši lielu popularitāti, bet somu valodas mācīties gribētāju ir samērā maz. Savukārt spāņu valodas kursi, kas iepriekšējos gados bija vieni no vispieprasītākajiem, patlaban atbīdīti otrajā plānā, viņa sacīja.

Alksnīte lēsa, ka dažādu kursu un apmācību cenas šogad samazinājušās vidēji par 10-15%. Kursiem, kuri vairāk paredzēti brīvā laika pavadīšanai un orientēti uz turīgāko sabiedrības daļu, cenas pašlaik samazinātas līdz minimālajam līmenim.

Mācību centra «Europrojects» valdes priekšsēdētāja Lidija Škoļnija atzina, ka kopumā apgrozījums kursu un semināru tirgū šogad ir samazinājies par aptuveni trešo daļu, turklāt par dažiem kursiem vispār nav intereses. Lielāko popularitātes kritumu piedzīvojušas tādas kursu tēmas kā personālvadība, kontrolings un dažādi auditi, kas lielākoties bija pieprasīti valsts iestāžu darbinieku vidū.

Arī viņa apliecināja, ka daudz cilvēku interesējas par grāmatvedības un projektu vadības kursiem, kā arī bieži izvēlas angļu valodu ar priekšzināšanām, domājot par došanos uz ārvalstīm. Škoļnija piebilda, ka vērojama tendence biežāk cilvēkiem pašiem izvēlēties sev interesējošos kursus un seminārus, nevis mācīties to, ko liek uzņēmuma vadība.

Līdz ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos Latvijas iedzīvotāju pirktspēja pašlaik krītas, samazinot arī atvēlētos līdzekļus profesionālajai pilnveidei.