Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis neizslēdz, ka pēc vēlēšanām valdību vadīs SC premjers

Ekspremjers Aigars Kalvītis (Tautas partija) neizslēdz, ka pēc nākamgad rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām valdību vadīs kreisi noskaņotās apvienības «Saskaņas centrs» (SC) premjers, tomēr norāda, ka SC trūkst izteiktu līderu.

«Lai cik tas nebūtu skumji, šādu iespēju izslēgt mēs diemžēl nevaram. Latvieši savā starpā ir tik daudz pārstrīdējušies un pārkašķējušies,» Kalvītis atzina intervijā aģentūrai BNS, atbildot, cik reāla ir iespēja pēc vēlēšanām tikt pie SC premjera.

TP līderis arī uzskata, ka nākamajās vēlēšanās nebūs nevienas jaunas partijas, jo nav neviena politiskā līdera, kas varētu uzņemties tās izveidi. «Ja arī jauna partija parādīsies, tā būs tāda.. nu nekāda,» Kalvītis piebilda.

Savukārt politisko skatuvi nākotnē ekspremjers raksturoja: «Vienu spārnu veidos liberāļi un «sorosisti» - «Jaunais laiks» un citas līdzīgās partijas, tad būs ZZS, kas ieturēs savu neitralitāti, trešo bloku, visticamāk, veidos Šķēle un Šlesers. Šis bloks, visticamāk, savā starpā konkurēs. Tad, protams, vēl būs krievvalodīgo partiju spārns.«

«Jautājums ir, kam balsu pietiks vairāk, lai izveidotu valdību. Ja, piemēram, savā starpā nespēs sarunāties Sorosa ideoloģijas pārstāvji un konservatīvie politiķi, pilnīgi iespējams, ka mēs varam nonākt pie tā, ka latvieši nespēs ne par ko vienoties, un nonākt pie «Saskaņas centra» valdības,» Kalvītis sprieda.

Ekspremjers gan piebilda, ka pašlaik neredz nevienu līderi, kuru SC varētu piedāvāt kā premjera amata kandidātu.

«Tā, lūk, ir šīs partijas lielākā problēma. Viņiem pašlaik nav cilvēku. Viņiem pašlaik īsti arī nav ministru amatu kandidātu, kuri būtu pārliecinoši. Tādēļ viņiem primāri būtu par to jādomā. Tomēr es uzskatu, ka viņi primāri mēģinās nokļūt valdībā,» Kalvītis paskaidroja.

Uz jautājumu, vai TP varētu sadarboties ar SC, Kalvītis atbildēja: «Ja nu latviešu politiķi viens otru visu laiku nīcina ārā, ar kādu ir jāvienojas un kopā arī jāstrādā. Līdz ar to izslēgt to, ka TP kādu dienu varētu strādāt kopā ar SC, mēs nevaram. To nevar tā simtprocentīgi apgalvot. Tas, ka mēs patlaban neredzam viņos potenciālus un spējīgus partnerus, ir skaidrojams ar to, ka viņiem nav izteiktu līderu. Ja man būtu jānosauc kāds potenciāls līderis, kurš no SC varētu strādāt valdībā, man pat īsti nav ko nosaukt. Vienīgais varētu būt [Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis] Urbanovičs, citus es neredzu»