Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvas prezidente pieprasa NATO aizsardzības plānu Baltijai

Lai arī Baltijas valstis jau piecus gadus ir NATO dalībvalstis, aliansei vēl aizvien nav ārkārtas plāna Baltijas reģionam, un to ir nepieciešams pieprasīt, sestdien preses konferencē pēc Baltijas valstu prezidentu tikšanās sacīja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

«Šodien mēs gan lūdzam, gan pieprasām drošību no NATO ārkārtas plāna izskatā Baltijas reģionam,» paziņoja Grībauskaite.

Pārējie Baltijas valstu prezidenti, ne Valdis Zatlers, ne Tomass Hendriks Ilvess, savās uzrunās nepieminēja, ka NATO nebūtu izstrādāts ārkārtas situāciju plāns Baltijas reģionam.

Kā ziņots, šodien plkst.16 Mazajā ģildē Rīgas konferences noslēguma diskusijā «Transatlantiskā dienas kārtība 2010 - Baltijas vīzija» plānotas trīs Baltijas valstu prezidentu - Latvijas Valda Zatlera, Igaunijas Tomasa Hendrika Ilvesa un Lietuvas Daļas Grībauskaites - debates.

Prezidentu diskusija, ko vadīs Vācijas Maršala fonda ASV prezidents Kreigs Kenedijs, būs veltīta Baltijas valstu kopīgajām drošības interesēm Atlantijas okeāna abās pusēs. Baltijas valstu pirmās personas meklēt atbildes uz jautājumu - kādas izredzes ir attīstīt tādu transatlantisko dienas kārtību, kas kalpotu kopīgajām baltiešu interesēm?

Pirms dalības konferencē Rīgas pilī plkst.13.30 notika kopīgas trīs Baltijas valstu prezidentu darba pusdienas.