Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama izsludina ārkārtēju režīmu saistībā ar cūku gripas izplatību

ASV prezidents Baraks Obama sestdien saistībā ar cūku gripas straujākas izplatības risku izsludinājis valstī ārkārtēju režīmu, dodot mediķiem plašākas pilnvaras, lai viņi varētu efektīvāk vērsties pret A/H1N1 paveida gripu, kas visā valstī prasījusi jau vairāk nekā 1000 cilvēku dzīvības.

Kā norādīts Obamas parakstītajā deklarācijā, saslimšanas gadījumu skaits strauji pieaug un pastāv pandēmijas risks, kas dažviet valstī varētu radīt pārliecīgu noslodzi veselības aprūpes sistēmai.

Tomēr amatpersonas norāda, ka šī deklarācija drīzāk uzskatāma par preventīvu pasākumu nekā liecību par noteiktu situācijas attīstību.

Vēstulē Kongresam Obama skaidrojis, ka šāds solis sperts, lai «sagatavotos iespējai, ka slimības izplatība valstī varētu strauji paātrināties un pārslogot veselības aprūpes dienestu resursus».

Dažas dienas pirms tam ASV veselības ministre Ketlīna Sibeliusa brīdināja, ka pieprasījums pēc cūku gripas vakcīnas valstī pārsniedz piedāvājumu.

Cita starpā deklarācija uz laiku dod Sibeliusai tiesības atļaut vietējām varas iestādēm iekārtot atsevišķas telpas, lai iespējamos gripas slimniekus varētu aprūpēt atsevišķi no pārējiem pacientiem.