Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs: Konkurss par peldošām piestātnēm 11.novembra krastmalā būtu nekorekts

Rīkot konkursu par peldošo piestātņu izveidošani 11.novembra krastmalā būtu nekorekti pret uzņēmēju, kurš ierosināja šo ideju. To šodien Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā «900 sekundes» teica Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Viņaprāt, peldošo piestātņu ideja ir laba, taču ja Rīgas dome rīkos konkursu, iespējams, nākotnē neviens uzņēmums vairs neatklās pašvaldībai oriģinālas idejas. Ņemot vērā, ka

konkrētais uzņēmējs pats nāca klajā ar šādu ideju, nebūtu korekti, to piedāvāt konkursā citiem uzņēmējiem, skaidroja Ušakovs.

Kā ziņots, nerīkojot konkursu, Rīgas pašvaldībā pēc vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) rīkojuma bija sagatavots lēmumprojekts par 11.novembra krastmalas starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu iznomāšanu uzņēmumam «P.V.B.» uz 12 gadiem peldošu piestātņu izveidošanai.

Ar iesniegumu pie Rīgas vicemēra Aināra Šlesera vērsies SIA «P.V.B.« īpašnieks Juris Videnieks, aicinot īstenot projektu «Riga Marine City». Projekta ideja ir Daugavas posmā starp Akmens un Vanšu tiltiem izveidot daudzfunkcionālu tūrisma un pakalpojumu vietu, kurā atrastos bāri, restorāni, kafejnīcas, viesnīcas, jahtu un laivu piestātnes, veikaliņi, izstāžu un konferenču zāles un citi objekti.

Iedzīvotājiem un tūristiem atgriežoties ūdens malā, 11.novembra krastmala iegūtu jaunu attīstības impulsu, savukārt iedzīvotāji un tūristi iegūtu jaunu skatpunktu uz Vecrīgu, kā arī iespēja sajust pilsētas un jūrniecības vienotību, teikts Šleseram adresētajā iesniegumā.

Kapitālu celtņu būve Daugavas krastmalā nav pieļaujama, tādēļ minētos objektus uzņēmējs iecerējis būvēt uz peldošiem pamatiem - debarkarderiem.

Uzņēmuma SIA «P.V.B.» pārstāvis Visvaldis Klintsons aģentūrai LETA norādīja, ka būtu ļoti nekorekti, ja Rīgas pašvaldība rīkotu konkursu par šo ieceri. «Mēs gadiem ilgi esam pētījuši, analizējuši, saņēmuši atļaujas un izstrādājuši savu ideju. Tagad uz mūsu izstrādātā pamata rīkot konkursu būtu nekorekti,» uzskata uzņēmējs.

Pēc Klintsona vārdiem, «tad jau konkursu vajadzēja rīkot pirms desmit gadiem vai par citu vietu». «Pēc kā izskatīsies, ja mūsu konkurenti varēs pretendēt uz mūsu idejas realizēšanu?» jautāja «P.V.B.» pārstāvis.