Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līdz 7.novembrim skatāma Ilzes Avotiņas gleznu izstāde

No 9. septembra līdz 7. novembrim Ivonnas Veihertes Mākslas galerijā apskatāma   gleznotājas Ilzes Avotiņas gleznu izstāde «Sapnis par Laimi».
 
Ilzi Avotiņu Latvijas mākslā pazīstam ar viņai raksturīgo spilgto, luminiscējošo krāsu paleti, kam aizsākumi jau kopš 1991.gada, kad māksliniece no ārzemēm atveda dažus trauciņus ar fluoriscējošo akrilu. Ar šo brīdi Ilzes Avotiņas gleznu krāsainība sāka attīstīties līdz galējai konskvencei, kas tomēr pa spēkam tikai gleznotājam ar izcilu krāsu, mēra un stila izjūtu. Tobrīd vispārpieņemts bija uzskats, ka Avotiņa veiksmīgi atradusi savu oriģālu un atpazīstamu glezniecisko valodu. Krāsainības galējais punkts ir sasniegts. Kur vēl tālāk?
 
Tomēr pirms četriem gadiem kā pārsteigums sekoja Ilzes Avotiņas Parīzes ceļojuma iespaidotie darbi, kas vēstīja, ka māksliniece nebūt nevēlas apstāties pie jau atrastām un sasniegtām glezniecības kvalitātēm. Avotiņa pārliecinoši nodemonstrēja arī savu smalki tonālo glezniecisko varēšanu bāli pērļainā krāsu gammā, kas arī, izvēloties šādu glezniecisko valodu, mainīja kompoziciju noskaņu, pastiprinot romantiku un maigumu, kā arī delikāti apspēlēja smalkākās vienas - pelēcīgās - krāsas  skalas nianses.
 
Ekspozīcija galerijā veidota divās daļās. Vienā - minētie Parīzes iespaidā tapušie darbi, kas māksliniecei īpaši mīļi un pat nebija tikuši izstādīti, bet otru daļu veido jaunākie, Venēcijas apmeklējumam veltītie darbi, kas ar izdomu bagātajās kompozīcijās atkal atgriež skatītāju Ilzei Avotiņai raksturīgo spilgto krāsu pasaulē. Tagad kompozīcijas kļuvušas salīdzinoši monumentālākas, vērienīgākas un pat tematiski nozīmīgākas, atsakoties no vibrējošās krāsainības un intimitātes.

Šīs izstādes atslēgas darbs - «Sapnis par Laimi». Kā neapzināts izaicinājums mūsdienu mākslas snobiskajai gaisotnei šodien šķiet pat tas, Ilze Avotiņa savā mākslā nekautrējas sirsnīgi runāt ne par Sapni, ne par  Laimi. Metaforās tiek runāts par Latviju.

Ilzes Avotiņas izstāde «Sapnis par Laimi» būs apskatāma līdz 2009.gada 7.novembrim Ivonnas Veihertes Mākslas galerijā, Z.A. Meierovica bulvārī 6 – 1.  

www.veiherte.lv