Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kubiļus lata devalvācijas iespējamību pielīdzināja meteorīta nokrišanai

Lietuvas premjers Andris Kubiļus vasarā prognozēja, ka lata devalvācijas iespēja ir tikpat liela kā varbūtība, ka tuvumā varētu nokrist meteorīts.

Aģentūrai BNS pirmdienas rītā nav izdevies noskaidrot Lietuvas premjera viedokli par lata devalvācijas iespējamību pēc meteorīta nokrišanas Latvijas teritorijā svētdienas vakarā.

«Es paredzu, ka Latvija nedevalvēs latu, jo no tā nebūs nekāda labuma. Tās kopumā ir tikai baumas, spekulācijas. Pat tās prognozes vēl ir ar dakšām ūdenī rakstītas,» intervijā Lietuvas sabiedriskajam radio 9. jūnijā sacīja Kubiļus un pielīdzināja lata devalvācijas varbūtību meteorīta nokrišanas iespējamībai.

Latvijas Banka kategoriski noraida lata devalvācijas iespējamību. Tostarp noliegta arī iespēja, ka varētu tikt paplašināts lata svārstību koridors.

Jau vēstīts, ka Mazsalacā svētdien vakarā no debesīm nokritis objekts, kas varētu būt meteorīts, un izveidojis milzīgu — 10 metru dziļu un 20 metru platu — bedri.

Ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Valmieras rajona Mazsalacas novadu, kur pļavā netālu no mājām «Kundrati» novērota uguns. Aplūkojot notikuma vietu, glābšanas dienesta pārstāvji secinājuši, ka tur izveidojusies 20 metru plata un 10 metru dziļa bedre. Lai gan bedre atrodas netālu no mājām, cilvēki notikumā nav cietuši.

Bedres tuvumā nav tādu sprādzienbīstamu objektu, kas varētu radīt šādas sekas, tāpēc tiek uzskatīts, ka bedri izveidojis krītošs meteorīts.