Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomās par naudas izkrāpšanu no ES līdzekļiem tur Dailes teātra direktoru

Pašreizējais Dailes teātra direktors Aivars Līnis tiek turēts aizdomās par 21 000 lata izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem laikā, kad viņš bija Eiropas Komisijas (EK) delegācijas Latvijā administratīvais asistents, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Arī pats Līnis aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir informēts par viņam piemēroto aizdomās turamā statusu.

Viņš stāstīja, ka bijis uzaicināts «uz vienu sarunu» Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), taču nevēlējās sniegt sīkākus komentārus par savulaik notikušo. «Man pašlaik pilnībā nav komentāru. [...] Tas ir viņu [KNAB] pienākums un darbs,» teica Līnis.

Dailes teātra direktors sacīja, ka savulaik Eiropas Komisijas delegācijai Latvijā vispār neesot bijis tādas štata vietas kā grāmatvedis. Viņš bijis delegācijas administratīvais asistents un daļēji pildījis arī grāmatveža funkcijas.

Līņa rīcībā arī neesot informācijas, kurš ir otrais cilvēks, kuram šajā lietā piemērots aizdomās turamā statuss.

LETA jau ziņoja, ka KNAB, izmeklējot iespējamu naudas izkrāpšanu no ES līdzekļiem, pagājušajā nedēļā atzinis par aizdomās turēto bijušo EK delegācijas Latvijā administratoru-grāmatvedi.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja KNAB Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, birojs kopš 2008.gada septembra veic izmeklēšanu kriminālprocesā, kas sākts, balstoties uz Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroja (OLAF) sniegto informāciju par bijušā EK delegācijas Latvijā darbinieka realizētām, iespējams, krāpnieciskām darbībām. Izmeklēšanā, kas veikta sadarbībā ar OLAF gan Briselē, gan Rīgā, tika iegūtas ziņas, ka toreizējais EK delegācijas Latvijā administrators-grāmatvedis ir veicis pārskaitījumus no ES līdzekļiem uz fiktīvu uzņēmumu kontiem par nenotikušu semināru organizēšanu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka izkrāpts aptuveni 21 000 latu.

KNAB par aizdomās turētām ir atzinis divas personas - bijušo EK delegācijas administratoru par krāpšanu lielā apmērā un kādu privātpersonu par krāpšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

EK delegācija Latvijā strādāja, vēl pirms mūsu valsts bija iestājusies ES. Iespējamā naudas izkrāpšana varētu būt notikusi laika periodā no 2003. līdz 2004.gadam.

Patlaban Latvijā darbojas EK pārstāvniecība, kurā darbinieku sastāvs, salīdzinot ar 2003.gadu, krasi mainījies.