Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID vērtēs «meteorīta» krātera skatītājiem izsniegtās biļetes

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērtēs, kāda veida biļetes Mazsalacas novada domes deputāte Larisa Gerasimova izsniedza Mazsalacas «meteorītu» redzētgribētājiem, portālam «Apollo» pavēstīja VID pārstāve Agnese Grīnberga.

«Tiks vērtēts arī, vai tika ievērotas visas normatīvajos aktos noteiktās prasības,» sacīja Grīnberga.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Gunārs Zunda, viņš ar Gerasimovu sazinājies telefoniski un piekodinājis biļešu tirdzniecību pārtraukt. «Telefoniski sazinājos ar viņu un teicu, lai biļešu tirdzniecību pārtrauc. Lai arī izmantojamās biļetes bija legālas, tomēr ir jābūt arī vēl citām oficiāli nokārotām atļaujām to tirdzniecībai,» pastāstīja Zunda, piebilstot, ka biļešu tirdzniecība notikusi vien pāris stundas. Cita lieta esot ziedojumi, kurus Gerasimova uz privātās zemes varot vākt.

Zunda paskaidroja, ka pats iespējamā meteorīta krāteris atrodas uz kaimiņa zemes, bet zeme, kuru piekļūšanai uz notikuma vietu izmanto interesenti, gan piederot Gerasimovai. «No paša krātera droši vien zaudējumi nav nekādi, bet cilvēki, kuri izbradā lauksaimniecībā lietojamu zemi, gan rada zaudējumus,» informēja Zunda.

LETA jau ziņoja, ka kāda sieviete sākusi prasīt viena lata «ieejas maksu» no interesentiem, kuri vēlas apskatīt vietu, kur vakar, iespējams, nokritis meteorīts.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja biļešu pārdevēja Gerasimova, naudu sieviete vēlas iekasēt, lai segtu ceļa uzturēšanas izdevumus. Uz biļetēm redzams, ka tās ir Mazsalacas Kultūras centra īpašums. Mazsalacas Kultūras centra vadītāja Dace Jurka pastāstīja, ka biļešu tirgošana ar pašvaldību ir saskaņota un par šo rīcību ir informēta gan novada domes vadība, gan novada domes grāmatvedība.Zemes īpašniece pašvaldībā vērsusies ar lūgumu piešķirt biļetes, kuras likumīgi varētu tirgot notikuma vietā.

Par ietirgoto līdzekļu izlietojumu vēlāk lems novada domes vadība kopā ar zemes īpašnieci. Gerasimova uzsvēra, ka kopš vakardienas vakara uz vietu, kur, iespējams, nokrita meteorīts, dodas ļoti daudz interesentu un ceļš ir izdangāts.