Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ne visi ministrijās paliks bez veselības apdrošināšanas

Vairāku ministriju darbiniekiem vēl nākamgad saglabāsies veselības polises, otrdien vēsta laikraksts «Diena».

Pagaidām gan vēl nav aplēsts, cik liela naudas summa «atgriezīsies» budžetā, pārtraucot valsts pārvaldē strādājošo darbinieku veselības apdrošināšanu. Vairākums ministriju rēķina, vai vispār ir izdevīgi lauzt apdrošināšanas līgumus, tomēr par divām zināms, ka tās to nedarīs.

«Pagaidām ministriju nostāja ir vilcināšanās, lai maksimāli ilgāk pavilktu polises darbības laiku,» uzskata «Ergo» pārstāve Inese Kronberga. Arī citi apdrošinātāji laikrakstam apliecinājuši, ka interese par līgumu pārskatīšanu bijusi neliela, piedāvājumi tos lauzt nav izskanējuši.

Ārlietu ministrijas (ĀM) darbiniekiem veselības polises būs pieejamas vismaz līdz nākamā gada vidum, par to maksājot ap 70 000 latu. Ministrija nevēlas lauzt līgumu ar apdrošināšanas kompāniju «BTA», jo Diplomātiskā un konsulārā dienesta likums uzliek par pienākumu ĀM nodrošināt darbiniekus ar veselības apdrošināšanu. Neierasti citām ministrijām saistības ar ĀM piedāvā izbeigt pats apdrošinātājs zaudējumu dēļ, taču ĀM uzņēmuma problēmas nerūp, tāpēc līdzās šogad samaksātajiem 104 213 latiem par polisēm tā maksās arī nākamajā gadā.

Ekonomikas ministrija savukārt, izvērtējot riskus un iespējamos zaudējumus, izlēmusi turpināt līgumsaistības ar apdrošināšanas kompāniju «Ergo» līdz līguma darbības termiņa beigām — 2010. gada februāra otrajai pusei. Atšķirībā no ĀM Ekonomikas ministrija rēķinu jau apmaksājusi.

Laužot līgumu, arī Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) «par ietaupījumu runāt ir pagrūti», «Dienai» stāsta IZM pārstāve Dace Jansone, jo šādā gadījumā iestātos līgumsods. Veselības apdrošināšana IZM darbiniekiem pienāktos līdz nākamā gada jūnijam, taču IZM vēl nav izlēmusi, vai maksāt par to teju 14 000 latu.

Jau vēstīts, ka premjers Valdis Dombrovskis (JL) oktobra sākumā aizliedza valsts pārvaldes iestādēm slēgt jaunus veselības apdrošināšanas līgumus un uzdeva pārtraukt iepirkuma procedūras. Tomēr tagad premjera preses sekretāre Līga Krapāne uzsver, ka premjers noslēgtos līgumus nekad nav licis lauzt. Ministrijām esošie līgumi jāizvērtē — vai nav dārgāk tos lauzt nekā pabeigt. Tajā pašā laikā viņa norāda, ka līgumus, kas noslēgti vairākus gadus uz priekšu, iestādes nedrīkst turpināt. Izņēmumi iespējami attiecībā uz diplomātiskā dienesta darbiniekiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un citiem, kuru veselības apdrošināšanu nosaka likums.