Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: plāna «B» nav

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) noliedz, ka saistībā ar nākamā gada valsts budžetu būtu tāds plāns «B».

Viņš uzsver: ja kļūs skaidrs, ka ar iecerētajiem nodokļu sloga palielināšanas un izdevumu «griešanas» pasākumiem izrādīsies nepietiekami, lai samazinātu budžetu par starptautiskajiem aizdevējiem solītajiem 500 miljoniem latu, būs laiks tam sagatavoties, piemērojot dažādas alternatīvas.

«Turklāt attiecībā uz plānu «B» es pašlaik runātu par kaut ko citu. Ja mēs šo samazinājumu par 500 miljoniem latu izpildīsim, tad nākamo gadu varam dzīvot salīdzinoši mierīgi, jo naudas pietiks un negatīvi grozījumi nebūs vajadzīgi. Vienīgais grūtais pasākums būs līdzīga budžeta izveidošana arī 2011. gadam, kas gan arī ir izdarāms. Plāns «B» būtu nepieciešams tad, ja Latvija nesamazina budžetu, to nepieņem Saeimā vai arī pieņem to būtiski mainītā veidā,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» skaidro Repše.

Jautāts, ko darīs, ka nākamgad neizdosies samazināt budžetu par šiem 500 miljoniem latu, Repše atzīst: neredz, ka būs tāda nepieciešamība. Bet teorētiski, ja šāda vajadzība radīsies, tad tik realizēta kompleksa pieeja, gan ceļot nodokļus, gan samazinot izdevumus.

Valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (JL) gan oktobra sākumā uzsvēra: ja valdība nespēs panākt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par nākamā gada budžetu un izdevumi būs jāsamazina 500 miljonu latu apmērā, Finanšu ministrijai, iespējams, būs jāgatavo plāns «B».