Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polaņska savulaik pavestā Samanta Geimere lūdz izbeigt režisora krimināllietu

Samanta Geimere, kuru kinorežisors Romāns Polaņskis 70. gados pavedis, kad viņa bija tikai 13 gadu veca meitene, vērsusies tiesā ar lūgumu izbeigt Polaņska krimināllietu.

Geimere arī atkārtoti lūgusi medijus likt viņu mierā.

Viņas advokāti piektdien iesnieguši prasību Losandželosas tiesā. Šis ir jaunākais no vairākiem mēģinājumiem panākt, lai tiktu izbeigta 1977. gadā pret Polaņski sāktā krimināllieta.

Prasībā teikts, ka Geimerei, kas tagad kopā ar vīru un bērniem dzīvo Havaju salās, mediju ažiotāžas dēļ pēc Polaņska aresta Šveicē radušās veselības problēmas, turklāt viņa arī raizējas par savu profesionālo nākotni.

Geimerei zvanījis Lerijs Kings no CNN, ASV sarunu šovu «karaliene» Opra Vinfrija, visas valsts televīzijas rīta pārraides, trīs «Los Angeles Times» reportieri un gandrīz visas lielās Amerikas Savienoto Valstu un pasaules avīzes, norādīts prasībā.

«Samanta un viņas advokāti saņēmuši vairāk nekā 500 telefona zvanu no visas pasaules medijiem, lūdzot sniegt komentāru,» teikts Kalifornijas Otrajā apelāciju apgabaltiesā iesniegtajā prasībā. «Atbilde bijusi — «lūdzu, lieciet mani mierā», bet viņi neliek viņu mierā.»

«Zvani visās diennakts stundās — zvana viņas mobilais telefons, zvani sasniedz viņu arī darba vietā. Upuris atkal ir upuris,» norādīts prasībā. «Šīs vajāšanas izraisījušas veselības problēmas. To dēļ radušies kavējumi darbā,» norāda juristi, piebilstot: pastāv «reāla varbūtība», ka rezultātā viņa zaudēs darbu.

Kā ziņots iepriekš, Šveices varasiestādes pēc ASV pieprasījuma aizturēja uz Cīrihes kinofestivālu atbraukušo Polaņski, kas 1977. gadā tika apsūdzēts par tobrīd 13 gadu vecās Samantas Geimeres sazāļošanu un pavešanu. Lai gan pirms vairāk nekā 30 gadiem režisors savu vainu atzina, viņš uzstāja, ka meitene bijusi seksuāli pieredzējusi un dzimumattiecībās stājusies brīvprātīgi. Polaņskis toreiz cietumā pavadīja 42 dienas, kur viņam tika veiktas psihiatriskas pārbaudes, tomēr pirms sprieduma pasludināšanas režisors aizbēga no ASV uz Franciju.